Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Szanowna Pani Starosto
Chciałbym się dowiedzieć jaka jest zasadność ustawienia znaku B-35 \\\”Zakaz postoju\\\” (od strony zabudowań) na odcinku ul. Sienkiewicza między ul. Stalową i Ołówkową
w Pruszkowie? Szerokość chodnika w zupełności wystarcza, aby zapewnić przechodniom 1,5m przestrzeni a obecne ograniczenie zabiera jakże cenne miejsce, na którym mogą parkowac pasażerowie KM lub SKM. Ostatnimi czasy parking przy dworcu PKP jest zastawiony ponad miarę i nawet 200 miejsc mogłoby okazać się niewystarczające dla wszystkich chętnych. W chwili obecnej, gdy paliwo jest drogie i dojazd do węzła A2 utrudniony zwłaszcza w porannym szczycie, każde miejsce postojowe w okolicy transportu zbiorowego jest na wagę złota. Jednocześnie gdyby w przyszłości ulica ta miałby być modernizowana, to może warto rozważyć obniżenie wysokości krawężników, żeby ułatwić parkowanie pojazdom. Dziękuję za odpowiedź na moje pytanie.
Z poważaniem
Jacek

Odpowiedź:

Panie Jacku,
znak B-35 „zakaz postoju” został ustawiony w związku z licznymi skargami mieszkańców oraz uwagami Straży Miejskiej w Pruszkowie, ponieważ na przedmiotowym odcinku drogi parkujące samochody uniemożliwiały ruch pieszych oraz ograniczały pole widzenia pojazdom wyjeżdżającym z ul. Stalowej w kierunku ul. Staszica. Należy jeszcze pamiętać, że dodatkowo ul. Sienkiewicza przejeżdżają wozy strażackie zdążające na akcje ratunkowe.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst