Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Sz. Pani Wielokrotnie prosiliśmy Panią o zwrócenie uwagi na Gąsin mieszkaniowy, ul. Błońską i feralny przejazd pkp. Doszło do tragedi której uninąć mogliśmy. Kiedy zostanie wreszcie zamknięty przejazd pkp i jaki są szanse na zmniejszenie rych tirów, aut ciężarowych na ul. Błońskiej, która nie posiada ani chodnika ani pobocza, ludzie chodzą do pracy i do domów jezdnią pomiędzy ścigającymi się ciężarówkami. Prosiliśmy o patrole straży lub policji i nic.
Wojtek B

Odpowiedź:

Panie Wojtku,
jestem tak samo jak Pan poruszona tragedią, która wydarzyła się na przejeździe. Przyczyny tego zdarzenia nie są jednak jednoznaczne. Moim zdaniem sytuacja, która miała miejsce na przejeździe kolejowym PKP w Pruszkowie mogła być spowodowana złym stanem nawierzchni przejazdu. Z uwagi na uwarunkowania ustawy o finansach publicznych Zarząd Powiatu Pruszkowskiego nie ma możliwości inwestowania w jego remont. Od kilku lat trwa batalia Zarządu Powiatu Pruszkowskiego o rozwiązanie problemu bezpiecznego połączenia dwóch stron miasta rozdzielonego linią kolejową. Istniejący wiadukt nad torami PKP nie jest wystarczający do odbioru istniejącego natężenia ruchu pojazdów. Rozwiązaniem tej sytuacji będzie dopiero budowa drugiego wiaduktu nad torami, który będzie elementem budowy pierwszego etapu tzw. Paszkowianki (inwestycja wojewódzka). Jednakże ustalenie terminu i rozpoczęcie tej inwestycji uzależnione jest od decyzji samorządu województwa mazowieckiego.
Odnosząc się do ruchu samochodów ciężarowych po terenie Pruszkowa, pragnę zaznaczyć, że Zarząd Powiatu w swoich planach inwestycyjnych uwzględnił konieczność dostosowania układu komunikacyjnego do intensywnego rozwoju regionu. Przykładem tego są budowa ul. Przyszłości i most na Utracie. Termin realizacji I etapu budowy ul. Przyszłości zaplanowano na 15 października br. Droga ta będzie miała za zadanie wyprowadzenie ruchu ciężarowego z ul. Działkowej i umożliwienie dotarcia na drugą stronę Pruszkowa bez wjazdu do centrum miasta. Jednak, jeżeli chodzi o określenie ostatecznego terminu oddania całej zaplanowanej inwestycji i umożliwienie przejazdu w nowym miejscu, podstawowym problemem jest budowa przejazdu tymczasowego przez PLK Sp. z o.o.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst