Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Proszę o informację czy obecnie robiony chodnik na Granicy wzdłuż ul. Pruszkowskiej zostanie w tym roku przedłużony do samego Nadarzyna, a jeśli nie w tym roku to kiedy? Jest on bardzo potrzebyny bo ul. Pruszkowska jest obecnie jak droga ekspresowa i samochody pędzą nawet ponad 100km/h co jest bardzo niebezpieczne zwłaszcza w nocy. Wielu mieszkańców Nadarzyna, Strzeniówki i os. Słoneczne nie ma możliwości bezpiecznego dotarcia do domu, bo nie mam tam pobocza. Pieszy musi uciekać w las. Będę wdzięczna za szybką odpowiedź.
Anna

Odpowiedź:

Pani Anno,
chodnik na ul. Pruszkowskiej w Granicy budowany jest przez Gminę Michałowice. Celem przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa na drodze do szkoły podstawowej zlokalizowanej przy ul. Głównej w Nowej Wsi.
W najbliższym czasie Powiat Pruszkowski wykona sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ul. Pruszkowskiej i Reja w Granicy. Nie przewidujemy budowy chodnika na całym odcinku ul. Pruszkowskiej, jednak w miarę możliwości finansowych i potrzeb wynikających z zapewnienia bezpieczeństwa będą wykonywane elementy organizacji ruchu, które pozwolą na zwiększenie bezpieczeństwa na tym odcinku, jak np. przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Lawendową, które zostanie wykonane jeszcze w tym roku.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst