Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Witam.
Kto odpowiada za bezpieczeństwo na skrzyżowanie ul. Sportowej i Al. Krakowskiej w Raszynie? W godz. rannych nie można przejść bezpiecznie przez pasy na zielonym
świetle, aby jakiś narwany pseudo kierowca nie próbował staranować przechodnia?
Sprawę rozwiązał by monitoring i odpowiednie mandaty zatarasowanie skrzyżowania lub policjant. Czy mam zebrać podpisy mieszkańców by cos z tym zostało zrobione, jeśli tak to jaką ilość.
pozdrawiam
Zdenerwowana mam przedszkolaka, których 1 marca 2012 r. o mały włos nie potrącił kierowca ciężarówki na pasach przy naszym zielonym auta czerwonym.
Agnieszka

Odpowiedź:

Pani Agnieszko,
Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym za stan bezpieczeństwa na drogach odpowiada Policja – „czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach, kierowanie ruchem i jego kontrolowanie należą do zadań Policji”. W związku z tym, Pani uwagi zostały skierowane do Komendanta Powiatowego Policji w Pruszkowie, z prośbą o ich załatwienie zgodnie z posiadanymi kompetencjami. Aleja Krakowska w Raszynie jest fragmentem drogi krajowej nr 7 i 8, którym zarządza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie. Pani uwagi zostały przesłane także do zarządcy drogi. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat załatwienia, poruszanej przez Panią sprawy, proszę o skontaktowanie się z GDDKiA: ul. Żelazna 59, 00-848 Warszawa, tel. 22 375 88 88.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst