Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Mam pytanie, w którym miejscu na ulicy Grodziskiej w Starej Wsi jest oznakowane przejście dla pieszych? Droga ta ma ponad 4 km i nie mogę znaleźć takowego, nawet w rejonie pętli w centrum wsi. Jako matka z małym dzieckiem chodząca chodnikiem na Grodziskiej na spacery z dzieciem w wózku nie czuję się komfortowo przechodzać przez jezdnię, którą jeżdża kierowcy niestosujący się do ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym. Mam też pytanie, czy na ulicy Grodziskiej nie można postawić fotoradarów?
Karolina

Odpowiedź:

Pani Karolino,
zgodnie z przepisami przejścia dla pieszych mogą być zlokalizowane w miejscach, gdzie chodnik znajduje się po obu stronach drogi, a na ul. Grodziskiej w Starej Wsi chodnik jest tylko po jednej stronie, dlatego obecnie nie ma tam możliwości utworzenia oznakowanego przejścia dla pieszych. Sytuacje, gdy piesi przechodzą przez jezdnię są sporadyczne i mają miejsce w chwili dojścia do poszczególnych posesji. Ponadto obserwowany na chodniku ruch pieszych jest minimalny.
Zgadzam się jednak z Pani opinią, że kierowcy poruszający się ul. Grodziską nagminnie naruszają obowiązujące ograniczenia prędkości. W 2012 roku w kilku miejscach na drogach powiatowych zamontowane zostaną automatyczne sygnalizatory przekraczania prędkości. Jedną z przewidywanych lokalizacji umieszczenia takiego sygnalizatora jest ul. Grodziska w Starej Wsi. Mam nadzieję, że wpłynie to na zmianę zachowań kierowców i poprawi poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst