Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Dzisiaj znów wypadek – to już 3 w tym tygodniu na ostrym zakręcie ul. Pruszkowskiej jadąc przez las od ronda z Nowej Wsi w kierunku Nadarzyna. Kiedy oznakowany zostanie ten trójkąt śmierci jako miejsce szczególnie niebezpieczny. Kiedyś była barierka ten zakręt na niemal 90 stopni zatem można zamontować dodatkowe barierki ostrzegawcze. Inaczej Radni Powiatu mają krew ludzi na rękach nic z tym nie robiąc. Bardzo proszę o pilną interwencje zanim dojdzie do kolejnych wypadków kiedy spadnie śnieg. Proszę wydobyć od Policji statystykę ile miesięcznie odnotowuje kolizji w tym miejscu. Proszę o informację kiedy zarządca drogi wprowadzi dodatkowe oznakowania?
Plakaty kandydaci na posłów i radnych na drzewach i słupach energetycznych to wiedzieli jak wieszać, a po wyborach widocznych znaków drogowych już nie bardzo.
Piotr

Odpowiedź:

Panie Piotrze,
sformułowania, których Pan użył są zupełnie nieuzasadnione. Zakręt jest prawidłowo oznakowany i obciążanie Radnych za brawurę, lekkomyślność, a dokładniej mówiąc, za nieodpowiedzialność kierowców jest nadużyciem. Codziennie, przejeżdżając tą drogą, jesteśmy świadkami jak kierowcy wyprzedzają na podwójnej ciągłej linii oraz na odcinkach, gdzie są ograniczenia prędkości do 30-40 km/godz. Kultura kierowców to w Polsce temat, który powinien spędzać sen z oczu ludziom analizującym przyczyny tragedii na drogach.
Mogę zapewnić, że przystąpimy do każdej inicjatywy, która wniesie w tej sprawie coś nowego. Natomiast mnożenie znaków, które są nagminnie ignorowane, to niestety sposób, nieprzynoszący oczekiwanych rezultatów.Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst