Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Szanowna Pani,
Zwracam się z pytaniem, kiedy Starostwo zapewni pieszym bezpieczeństwo przy przechodzeniu przez ulicę Wojska Polskiego (skrzyżowanie z ulicą Skorupki oraz rondo z ulicą Warszawską) w Piastowie. Wczoraj po raz kolejny samochód potrącił człowieka na skrzyżowaniu Wojska Polskiego/Skorupki, http://wiadomosci.wpr24.pl/w_piastowie_samochod_potracil_kobiete
Ile jeszcze potrzeba ofiar, żeby starostwo zauważyło problem? Po drugiej stronie wiaduktu, na ul. Tysiąclecia, są dwie sygnalizacje w odległości 100-200 metrów, a po stronie północnej, bardziej ludnej, brakuje choćby jednego bezpiecznego przejścia z sygnalizacją świetlną z najgęściej zaludnionego osiedla mieszkaniowego do centrum miasta, PKP i przychodni na ulicy Reja. Dlatego proszę, żeby Pani rozważyła pomysł umieszczenia świateł albo na skrzyżowaniu Wojska Polskiego/Skorupki, albo na rondzie.
Marcin

Odpowiedź:

Odpowiedź:
Panie Marcinie,
ul. Wojska Polskiego i ul. Skorupki to drogi, których zarządcą jest Burmistrz Miasta Piastowa. Zatem wszelkie wnioski w tej sprawie należy kierować na adres Urzędu Miejskiego w Piastowie przy ul. 11 Listopada 2, 05-820 Piastów.
Jednocześnie uprzejmie informuję, że Pana pismo zostało przesłane do zarządcy wskazanych ulic, z prośbą o zajęcie się sprawą.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst