Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Witam
Po raz kolejny chciałbym zwrócić uwagę na problem nawierzchni ul. Regulskiej i ul. Sokołowskiej. Na wiosnę tego roku część ubytków nawierzchni została naprawiona, pozostała część stale się powiększa. Jazda wspomnianymi drogami dla dobrze obeznanego kierowcy ze stanem wspomnianych ulic wymaga skupienia uwagi aby ominąć dziury a przy tym nie zderzyć się z pojazdem z naprzeciwka. Jak wspomniałem moje uwagi na temat tych dróg pojawiają się cyklicznie, mniej więcej co 6 miesięcy. Myślę że przekazanie tych dróg pod zarząd gmin prawiłoby szybkość reakcji po tym jak pojawi się problem (czyt. dziura w jezdni) Wniosek swój opieram na tym jak wygląda ul. Regulska po przekroczeniu granicy Ursusa i wjechaniu na teren gminy Michałowice ( tym odcinkiem zarządza powiat) Dodam że na wiosnę poniosłem wydatki związane z naprawą zawieszenia gdy w głównej mierze poruszam się właśnie wspomnianymi drogami- na naprawę wydałem łącznie 700 zł, myślę wielu kierowców jeżdżących drogami w Polsce jest bardzo niezadowolonych. Ostatnio ukazał się raport NIK na temat stanu dróg w Polsce, wynika z niego ze 0.5% dróg w Polsce jest bezpiecznych i ma dobrą jakość. Przekłada się to na ilość śmiertelnych ofiar – od początku tego roku w Polsce zginęło 1200 osób !!! Nie wiem jakie miejsce w tym zestawieniu zajmuje powiat pruszkowski, ale na pewno jest wiele do zrobienia. Oprócz wspomnianej nawierzchni brak jest możliwości bezpiecznej jazdy rowerem. Dużo można zrobić w tym względzie tylko proszę nie czekać do wyborów 🙂
Andrzej

Odpowiedź:

Panie Andrzeju,
Zgadzam się, że w ostatnim czasie stan nawierzchni na wielu odcinkach dróg powiatowych uległ pogorszeniu. Dołączyło się do tego zwiększone obciążenie ruchem związane z budową dróg krajowych. Po bardzo długiej zimie liczba ubytków w drogach powiatowych jest znacznie większa. W tej sytuacji tylko działania metodyczne pozwolą na poprawę zaistniałej sytuacji. Jak słusznie Pan zauważył zły stan nawierzchni dróg to częsta przyczyna wypadków. Zatem w pierwszej kolejności naprawiane są ubytki najbardziej zagrażające bezpieczeństwu, a dopiero później wszystkie pozostałe.
W pierwszym kwartale br. na remonty cząstkowe wydaliśmy kwotę 323 723,56 zł. Obrazuje to skalę problemów, które są do rozwiązania. W tej sytuacji proszę o cierpliwość i wyrozumiałość. Wszystkie problemy staramy się rozwiązywać na bieżąco, w miarę naszych możliwości technicznych. Nawierzchnia w ulicy Sokołowskiej i ulicy Regulskiej będzie naprawiona do końca III kwartału br. Jej stan jest kontrolowany przez cały czas, razem z pozostałymi drogami powiatu. Musimy działać na podstawie precyzyjnie przyjętego harmonogramu prac do wykonania uwzględniającego priorytety, zgodnie z wyżej opisaną metodyką.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst