Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Szanowna Pani Starosto,
Przy okazji przebudowy skrzyzowania ul. Komorowskiej i ul. Brzozowej na skrzyzowanie typu rondo mam pytanie jak bedzie rozwiazany problem bezpieczenstwa pieszych? Czy planowane sa przejscia dla pieszych z zebra, nowe chodniki wokol calego ronda itp. Czy rozwiazanie ze swiatlami nie byloby tansze i bezpieczniejsze dla wszystkich uzytkownikow ruchu? Mam nadzieje ze jest planowane rowniez polaczenie autobusowe laczace WKD Komorow z PKP Pruszkow. Czy normalny autobus miejski nie bedzie mial problemow z przejazdami przez rondo (malo miejsca)? Ruch pieszych w wzdluz ul. Brzozowej do WKD Komorow jest coraz wiekszy, caly czas przybywaja nowe osiedla. Czy planowane jest uzupelnienie chodnikow od Osiedla B. Prusa do WKD Komorow na calej dlugosci po obu stronach ulicy? Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie, czy jest szansa na oczyszczenie chodnika wzdluz osiedla przy ulicy Brzozowej. Jest zarosniety praktycznie na calej dlugosci.
Kacper

Odpowiedź:

Panie Kacprze,
skrzyżowanie typu rondo zwiększa bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Zapewnia płynny ruch pojazdów, nie przyczynia się do tworzenia korków w godzinach szczytu (stąd wyższość tej konstrukcji nad zwykłym skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną), a jednocześnie stanowi element spowolnienia ruchu. Każdy samochód dojeżdżający do ronda musi zwolnić, zatrzymać się i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi znajdującemu się na rondzie. Wzrasta przez to uwaga kierowców i zmniejsza się prędkość poruszających się aut, a piesi mają możliwość spokojnego przejścia przez jezdnię.
Na planowanym rondzie na skrzyżowaniu ulic Komorowskiej i Brzozowej, aby zapewnić pieszym większe bezpieczeństwo, zostaną wybudowane chodniki i przejścia dla pieszych wokół ronda. Zakres prac obejmie także przebudowę drogi na odcinku ok. 30 m w każdym kierunku, w tym budowę chodników wzdłuż jezdni.
W maju rozpoczęły się prace przy koszeniu roślin na poboczach dróg powiatowych. Po wykoszeniu pasów zieleni w gminach Brwinów i Nadarzyn, prace będą prowadzone na terenie gminy Michałowice, w tym również na ul. Brzozowej.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst