Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Szanowna Pani Starosto

czy Pani jako osoba sprawująca poniekąd nadzór nad lokalną Policją i odpowiadająca za politykę bezpieczeństwa w naszym powiecie może wytłumaczyć nam mieszkańcom drastyczny spadek bezpieczeństwa min. w Pruszkowie. jestem mieszkańcem ul. Kopernika i niemal codziennie pod nosem Policji i Straży Miejskiej dochodzi do aktów wandalizmu,
głównie niszczone są pojazdy okolicznych mieszkańców przez pijanych wyrostków. Wieczorem naprawdę nie można czuć się bezpiecznie w tym mieście, wyjście na spacer do parku wiąże się z ryzykiem, że ktoś nas napadnie i pobije. Dzwoniąc pod numer alarmowy często się słyszy \”brak wolnej załogi\”, \”przyjedziemy jak tylko będziemy wolni\”.
Rozmawiając z policjantami usłyszałem, że brakuje funkcjonariuszy a ci co są to bardzo młodzi i niedoświadczeni. Z nieoficjalnych źródeł jednak docierają informacje, że policjanci po prostu uciekają z tej jednostki gdyż warunki pracy i atmosfera w tej komendzie nie daje im możliwości na spokojną służbę. Może więc Pani Starosto podejmie
jakieś kroki aby bliżej zapoznać się z sytuacją w szeregach naszej lokalnej Policji i bardziej prawa do owocnej pracy w naszym powiecie.
Krzysztof

Odpowiedź:

Panie Krzysztofie,

zapewniam Pana, że Zarząd Powiatu Pruszkowskiego czuje się odpowiedzialny za politykę i stan bezpieczeństwa na terenie naszego Powiatu. Na bieżąco analizujemy sytuację stanu bezpieczeństwa w Powiecie Pruszkowskim. Ze sprawozdania Waldemara Perdiona Komendanta Powiatowego Policji w Pruszkowie za 2010 rok, wynika, że przestępczość na terenie Powiatu Pruszkowskiego utrzymuje się na stałym poziomie. Można zaobserwować niewielkie różnice w poszczególnych zjawiskach, jednak nie mają one znaczącego wpływu poziom bezpieczeństwa na naszym terenie. Po otrzymaniu od Pana emaila, przekazałam jego treść Panu Komendantowi. Zwróciłam uwagę na występowanie poczucia zagrożenia u mieszkańców i o ich oczekiwaniach.

Zgodnie z informacją, uzyskaną od Komendanta Powiatowego Policji w Pruszkowie, od początku 2011 roku na ulicy Kopernika w Pruszkowie przyjęto 2 zawiadomienia o przestępstwie uszkodzenia mienia. Stan etatowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie w porównaniu do roku 2010 nie uległ żadnym istotnym zmianom. Okresowe ruchy kadrowe są na bieżąco uzupełniane.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst