Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Szanowna Pani,
dziękuje za odpowiedz na moje pytanie zadane 20.01.2011 a dotyczące budowy ul. Przyszłości. Cieszymy się, że przejazd będzie przeniesiony w maju 2012 r. lecz ciężarówki z ul. Działkowej nie znikną, dopóki ul. Przyszłości nie zostanie wybudowana. Ciężarówki będą jeździc ul. Działkową wzdłuż torów do nowego przejazdu w ciągu ul. Przejazdowej.
Na spotkaniu z mieszkańcami osiedla Twój Parzniew Miasto Ogród tuż przed wyborami samorządowymi powiedziała Pani, że ul. Przejazdowa może powstać gdy zostanie przeniesiony przejazd kolejowy a pieniądze na budowę ulicy są. A więc…? Skoro PKP przenosi przejazd, to kiedy powstanie ul. Przyszłości?
Magda

Odpowiedź:

Pani Magdo,
jak już wcześniej pisałam, budowa ulicy Przyszłości musi być powiązana z budową nowego przejazdu kolejowego PKP w Pruszkowie przy ul. 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej. Obecnie uzupełniana jest dokumentacja projektowa o nowe rozwiązania komunikacyjne, związane z włączeniem ul. Przyszłości do przejazdu PKP, który ma powstać. Ze wstępnych obliczeń wynika, że na realizację całej budowy potrzebna jest kwota około 12 milionów złotych.
W pierwszej kolejności, w 2011 roku, planujemy wykonać odcinek o długości 1 km od strony drogi wojewódzkiej nr 719. Trwają – niestety żmudne – procedury związane
z uzyskaniem wszystkich niezbędnych, uzgodnień i pozwoleń, bez których nie mogą rozpocząć się prace budowlane. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 2014 rok.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst