Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Szanowna Pani
Chciałem się zapytać czy urząd funkcjonujący pod Pani nadzorem ma jakakolwiek możliwość weryfikacji stanu jak i bieżących napraw (po zimie) dróg powiatowych należących do naszego powiatu? Przykład ulicy Promyka. Naprawa po zimie tej ulicy a dokładniej tylko odcinka miedzy ul. Przejazdową a Wiśniową zakończyła się na załataniu tylko największych dziur o średnicy ponad 70-80 cm i na dodatek nie na całej długości tego odcinka. Zostało mnóstwo dziur nie załatanych a ekipa jak zniknęła ponad 2 tygodnie temu tak do dziś nie pojawiła się ponownie mimo panujących dodatnich temperatur. Dlaczego drogowcy dokonujący tych napraw przerywają pracę w połowie? Dlaczego nie łatają wszystkich dziur?
Krzysztof

Odpowiedź:

Panie Krzysztofie,
prace remontowe nawierzchni ulic powiatowych, prowadzone są na bieżąco. Zima w tym roku spowodowała znaczne zniszczenia w nawierzchniach dróg powiatowych. Na całym terenie powiatu prace są prowadzone przez jednego wykonawcę, który ze względu na bezpieczeństwo użytkowników dróg, w pierwszej kolejności uzupełnia największe ubytki w nawierzchniach, a dopiero później mniejsze. Na ulicy Promyka wyrwy w jezdni były uzupełniane w dniach 8 i 11 kwietnia br. na całej jej długości.
Przebudowa dalszej części ulicy Promyka wpisana jest do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego na rok 2012 i na jej realizację przewidziano 2 500 000 zł. Czekamy na umieszczenie w tej drodze kanału sanitarnego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji SA. Chcemy, żeby nowo położona nawierzchnia ulicy Promyka nie była później niszczona podczas wykonywania inwestycji zaplanowanych przez MPWiK.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst