Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Pani Starosto, czy spełni Pani obietnice przedwyborcze i budowa ul. Przyszłości w Parzniewie ruszy wiosną , jak Pani zapewniała?
A co dalej z ul. Działkową w Pruszkowie?
Skoro nie można dogadac się z właścicielem pasa pod budowę drogi czy można wycofac Tiry z tej podziurawionej drogi? Bo według opini WIOŚ Warszawa taki ruch powinien miec miejsce, ale Pan Prezydent nabrał wody w usta. Pani Starosto, czy wie Pani,że w blokach przy Dzialkowej pękają ściany? i jest to efekt drgań wywołanych przez ciężarówki.
Czy to normalne,że pomiędzy blokami, wąską, dziurawą ulicą odbywa się tranzyt?
Jak długo jeszcze miasto ma zamiar kpic z nas? Gdzie mamy szukac pomocy? Media?
z poważaniem
magda

Odpowiedź:

Pani Magdo,

budowa ulicy Przyszłości jest wpisana do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego powiatu. Realizacja budowy ulicy Przyszłości jest uzależniona od kilku warunków, między innymi od pozyskania gruntów pod jej budowę, co jest związane z długotrwałą procedurą, która jest w toku, a także od przeniesienia przez PKP PLK przejazdu kolejowego z ulicy Działkowej na ulicę Przejazdową. W piątek 21 stycznia 2011 roku odbyło się spotkanie z przedstawicielem PKP PLK, na którym dowiedziałam się, że w maju br. rusza realizacja tymczasowego przejazdu kolejowego na wysokości ulicy Przejazdowej w Pruszkowie, który będzie łączył się z ulicą Przyszłości. Po wybudowaniu tego przejazdu (planowany termin maj 2012 r.) zostanie zamknięty przejazd w ciągu ulicy Działkowej. Mam nadzieję, że dzięki tym wszystkim działaniom, w przyszłości ruch w centrum Pruszkowa oraz na ulicy Działkowej zostanie znacznie zmniejszony.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst