Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Pani Starosto.
Czytając pytania do Pani zadawane przez mieszkańców powiatu odnoszę wrażenie, że Pani wiedza o stanie dróg opiera się na tychże właśnie pytaniach. Dlaczego? Ano dlatego, że one są zadawane. Może należało by wsiąść w samochód i zrobić objazd własnych włości. To i owo zanotować i zlecić naprawienie, poprawienie lub odnowienie zamiast liczyć na wskazówki mieszkańców. Proszę nie pisać o ograniczonych środkach finansowych, bo nie jest to żaden argument. Każdy kto kandyduje powinien być świadomy swoich możliwości i zadań, którym będzie musiał sprostać. Być może są to jeszcze zaniedbania poprzednich władz powiatu? W takim razie może trzeba tych ludzi rozliczyć z ich działalności? Tak czy siak, zapraszam Panią na wycieczkę ulicą Warsztatową. Tam są takie zakręty w miejscu gdzie kończy się mur po byłych ZNTK. Nie wymagam wymiany całej nawierzchni ale domagam się bierzących napraw tych przepastnych otchłani, które tam się zrobiły! Od siedzenia za biurkiem podobno żylaki się robią więc dla zdowia fizycznego i politycznego może warto ciut turystyki (bo nie rekreacji) pouprawiać?
Jacek

Odpowiedź:

Panie Jacku,
zapewniam Pana, że pracownicy Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego systematycznie kontrolują stan dróg powiatowych, i na bieżąco uzupełniają harmonogram remontów cząstkowych ich nawierzchni. Na ulicy Warsztatowej uzupełniono największe ubytki w pierwszym tygodniu lutego.
Ubytki w drogach powiatowych usuwane są w miarę możliwości technicznych, jakimi dysponujemy. Jednak, żeby skutki naprawy nawierzchni były trwałe, muszą być spełnione odpowiednie warunki atmosferyczne, między innymi: temperatura nie może spaść poniżej 0º C, a nawierzchnia musi być sucha. Tylko w takich warunkach wykonane prace będą skuteczne i dadzą pozytywne rezultaty.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst