Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Witam,
Moje pytanie odnosi się do reklam rozwieszanych między słupami nad główną ulicą w Pruszkowie. Jestem zainteresowany tym rodzajem reklamy. Chciałbym to zrobić w legalny sposób. Dokąd muszę się udać w tej sprawie i jakie są koszta? Dziękuję za odpowiedź
Tomasz

Odpowiedź:

Panie Tomaszu,

jeśli Pan chce legalnie umieścić reklamę w pasie drogi powiatowej, to należy złożyć wniosek o zezwolenie na umieszczenie reklamy wraz z niezbędnymi dokumentami w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie przy ul. Drzymały 30. Druk wniosku można osobiście otrzymać w siedzibie Starostwa lub pobrać go ze strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Powiatu pod adresem: www.bip.powiat.pruszkow.pl/?c=4385 We wniosku są wyszczególnione wszystkie niezbędne załączniki, które trzeba do niego dołączyć (tj. opinia techniczna wydana przez zarządcę drogi w sprawie usytuowania reklamy, projekt usytuowania reklamy w pasie drogowym, projekt techniczny reklamy, z pokazaniem jej wymiarów i kolorystyki – nie wolno stosować kolorów takich jak na znakach drogowych, projekt techniczny mocowania reklamy w gruncie /jeżeli potrzeba/, zezwolenie /zgoda/ właściciela obiektu [ np.: budynek, słup energetyczny lub telefoniczny, ogrodzenie, inna reklama, itp. ] na umocowanie reklamy – jeżeli zachodzi taka okoliczność).

Niestety nie podał Pan nazwy ulicy, na której chce Pan umieścić reklamę. Jeżeli ma Pan na myśli ulicę Wojska Polskiego, to uprzejmie informuję, że jest to droga wojewódzka o numerze 719. Jej zarządcą jest Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich Region Grodzisk Mazowiecki, mieszczący się pod adresem: ul. Tragutta 41, 05-825 Grodzisk Mazowiecki. Podaję także numery telefonów: (022)755-59-46; 755-20-59, aby mógł Pan uzyskać niezbędne dla siebie informacje.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst