Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Proszę o interwencję w sprawie naprawy nawierzchni przy ulicy: Regulskiej oraz Sokołowskiej. Asfaltowa nawierzchnia została uszkodzona w wyniku tegorocznej zimy, jednakże póki co mróz zelżał, śnieg stopniał i mamy dodatnie temperatury. Drogowcy odpowiedzialni z stan Alei Krakowskiej w Raszynie i Jankach gdy tylko dostrzegli poprawę warunków atmosferycznych przystąpili do napraw. Natomiast drogowcy odpowiedzialni za wspomnianą Regulską i Sokołowską chyba nadal zwlekają. Powstaje pytanie: dlaczego? Na obu drogach nie jest to już tylko kwestia uszkodzenia zawieszenia samochodu i drogiej naprawy, ale kwestia bezpieczeństwa, o którym ostatnio tak dużo się mówi w kontekście jakości naszych dróg. Proponuję aby urzędnicy miejscy bezpośrednio odpowiedzialni stan dróg dopisali do swojej listy zadań osobistą przejażdżkę po okolicznych drogach po nastaniu każdej odwilży. Dziury pojawiają się wtedy jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Zapewniam że wtedy duzo więcej można dostrzec i odpowiednio zadziałać.
Pozdrawiam
Andrzej

Odpowiedź:

Panie Andrzeju,
na ulicach Regulskiej i Sokołowskiej remont, polegający na uzupełnianiu ubytków w nawierzchni jezdni, jest przewidziany na 26 stycznia 2011 roku. Zastrzegam jednak,
że termin remontu może ulec zmianie, ze względu na panujące warunki pogodowe.
Aby skutki naprawy nawierzchni były trwałe, muszą zostać spełnione odpowiednie warunki atmosferyczne między innymi: temperatura nie może spaść poniżej 0º C, a nawierzchnia musi być sucha. Tylko w takich warunkach wykonane prace będą skuteczne i dadzą pozytywne rezultaty.
Zapewniam Pana, że pracownicy Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego systematycznie kontrolują stan dróg powiatowych i na bieżąco uaktualniają harmonogram remontów cząstkowych. Za zaistniałe utrudnienia przepraszam.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst