Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Od kilku dni śnieg nie pada, w Warszawie przystanki ładnie odśnieżone, a w Piastowie na przystankach przy drogach powiatowych (Tysiąclecia, al. Wojska Polskiego) od strony ulicy zwały śniegu. Tak samo było w listopadzie. Dla osób starszych, matek z wózkami góra śniegu między chodnikiem a drzwiami autobusu jest nie do sforsowania. Czy jest Pani zadowolona ze standardu świadczonych mieszkańcom usług w zakresie odśnieżania?
Marcin

Odpowiedź:

Panie Marcinie,
Natychmiast po otrzymaniu Pana uwag, zostały wydane odpowiednie dyspozycje firmie odpowiedzialnej za odśnieżanie (MZO w Pruszkowie).
Pomimo podejmowanych wysiłków, związanych z odśnieżaniem dróg, chodników czy parkingów, nie widać efektów prac, gdyż padający śnieg wciąż na nowo przykrywa odśnieżone miejsca. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Mieszkańców powiatu, zwróciłam się z propozycją podjęcia wspólnych działań z gminami, dotyczących odśnieżania chodników i parkingów w ramach robót publicznych. W dniach 29, 30 grudnia 2010 roku dostarczono pisma do władz gmin na terenie powiatu z propozycją nawiązania współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w tej sprawie.
Uważam, że podjęta współpraca przyczyni się do udrożnienia gminnych i powiatowych pieszych ciągów komunikacyjnych.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst