Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Bardzo chciałabym podziękować służbom odśnieżania dróg powiatowych za początek Nowego Roku 2011 dokładnie chodzi mi o ulicę Droga Hrabska w Gminie Raszyn (odcinek drogi między ulicą Jaworowską a ulicą Długą dochodząca do niej ulica Grudzi). Od czwartku 30 grudnia ulica ta była nie przejezdna służby powiatowe nawet nie raczyły wtedy tej drogi uprzątnąć tak aby można było się po niej spokojnie poruszać. Najgorzej sytuacja wyglądała 01 i 02 stycznia kiedy to mieszkańcy ulicy Grudzi zostali całkowicie w XXI wieku odcięci od świata. Przez co Powiat narażał nas na niebezpieczeństwo zagrożenia życia ponieważ mieszkają tu rodziny z dziećmi i osoby starsze i gdyby zaistniała potrzeba przyjazdu np. pogotowia ratunkowego z pomocą to ta pomoc na pewno by do nas nie dotarła a my sami nie mieliśmy możliwości wydostania się z domu. Proponuję aby starosta bardziej się zainteresował stanem dróg w powiacie, proponuję się przejechać na ulicę Droga Hrabska i modlić się o to, żeby nie uszkodzić swojego samochodu, nie utknąć w zlodowaciałej zaspie, a tym bardzie żeby z naprzeciwka nie jechał żaden inny pojazd, a podróży na pieszo już zupełnie nie polecam. Także uprzejmie zapraszam na ulicę powiatowa. Jeśli powiat nadal nie będzie się interesował swoją droga powiatową to może lepiej byłoby oddać ją do używania Gminie Raszyn, bo po naszych interwencjach w gminie zawsze zostawaliśmy odsyłani do powiatu, ale tam Pana, który się miał tym zajmować nigdy nie było w pokoju … ciekawe gdzie był??? Uważam że powyższa sytuacja jest bardzo dobrym materiałem dla telewizji lokalnej, która mogłaby pokazać sytuację w jaki sposób powiat dba o swoje drogi powiatowe. Jeszcze raz zapraszam na ulicę Droga Hrabska w gminie Raszyn i życzę Szczęśliwego Nowego Roku 2011!!!
Katarzyna

Odpowiedź:

Pani Katarzyno,
dziękuję za przekazane uwagi, są one bardzo ważne dla prawidłowej pracy naszego urzędu i współpracy z Mieszkańcami powiatu. Polecenie ponownego odśnieżenia ulicy Drogi Hrabskiej zostało zlecone wykonawcy (MZO w Pruszkowie) natychmiast po otrzymaniu od Pani informacji.
Bardzo przepraszam za zaistniałe utrudnienia. Sytuacja tej zimy na drogach jest trudna z powodu nagłych i obfitych opadów śniegu. Pomimo podejmowanych wysiłków, związanych z odśnieżaniem dróg, chodników czy parkingów, nie widać efektów prac, gdyż padający śnieg wciąż na nowo przykrywa odśnieżone miejsca. W dniach, o których Pani pisze, polecenia odśnieżania ulicy Drogi Hrabskiej były wydawane na bieżąco przez całą dobę: 30 grudnia o godzinie 1.30, powtórnie o 9.00, 31 grudnia o godzinie 8.30, a 2 stycznia o 4.30. Jednak warunki panujące na tej drodze są wyjątkowo nieprzyjazne, otwarte przestrzenie po obu stronach drogi są przyczyną powstawania dużych zasp śnieżnych, tworzonych przez nawiewany śnieg. Do odśnieżenia tego odcinka potrzebny jest ciężki sprzęt, który specjalnie jest ściągany do takich zadań. 4 i 5 stycznia 2011 roku pasy ruchu na tej drodze zostały oczyszczone z zalegającego na nich śniegu.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst