Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Czy pani poza odsyłaniem pytających do innych instytucji lub udzielając odpowiedzi w stylu przekażę sprawę odpowiednim organom\\\” sama coś robi z problemami mieszkańców?
Na przestrzeni ostatnich 2-3 lat kilka razy poruszany był temat NAGMINNIE łamanego zakazu poruszania się pojazdów o DMC przekraczającej 3,5 tony po drodze łączącej Pruszków (przez Pęcice) z Regułami. Oczywiście każdorazowo zbywała pani mnie i innych odpowiedziami \\\”skontaktuję się z komendantem\\\” itd. Nic się nie zmieniło. Sam wysłałem prośbę mailem do policji w Pruszkowie, ale oczywiście kompletnie żadnego odzewu, tym bardziej reakcji. Napisałem też do GITD i jako jedyni mi odpisali. Niby zrobili kontrolę i nie stwierdzili naruszeń. Dziwne, bo ZA KAŻDYM razem kiedy jadę tą drogą, mijam przynajmniej 2-3 ciągniki z naczepami, zwane potocznie TIRami. Tłumaczenie, że najpewniej dojeżdżają do posesji albo to dostawa jest bzdurne, bo na tej trasie nie ma tylu odbiorców towarów, żeby w ciągu doby zawijało tam 60-80 TIRóW!!! TIRy z blachą do firmy Pruszyński jeżdżą tą drogą codziennie. Chwała p. Pruszyńskiemu za remont drogi do Janek (w końcu ma w tym żywotny interes skoro firma jest przy trasie do Janek), ale drogi do Reguł chyba nie remontował?.. Pikanterii dodaje fakt, że ok 30 metrów od tej drogi jest posterunek policji. Panowie mają jednak ważniejsze sprawy na głowie, niż dbanie o bezpieczeństwo na ulicach. Zdarzało się także, że radiowóz mijał TIRa, a panowie funkcjonariusze jak na rozkaz głowy w prawo i nie ma problemu. Prócz zagrożenia bezpieczeństwa jest też problem niszczenia nawierzchni. Jeszcze kilka lat i będziemy mieli taką samą drogę, jak kiedyś – czyli dziury, wykroty, koleiny.
P.S. kiedyś zorganizowano w Komorowie akcję i zachęcono mieszkańców do robienia zdjęć ciężarówkom bezprawnie jadącym Al. Marii Dąbrowskiej, potem można było je przekazać policji. Może pani zaproponuje coś podobnego, skoro od tylu lat ani pani, ani służby takie jak policja czy GITD nie mogą sobie poradzić z tak prostym problemem?
zawiedziony

Odpowiedź:

Szanowny Panie,
Występowałam do Komendy Powiatowej Policji w tej sprawie.
Zaowocowało to przeprowadzeniem kilkunastu kontroli pojazdów, które tamtędy przejeżdżały i łamały przepisy ruchu drogowego. Kontrole były i są prowadzone nadal.
W ich wyniku Policja zatrzymuje i karze kierowców, którzy jeżdżą tą drogą nielegalnie. Jednak część samochodów dojeżdża tamtędy do znajdujących się na tym terenie przedsiębiorstw. Niestety nie ma innej drogi, a znak zakazu wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 3,5 tony z tabliczką „nie dotyczy dojazdu do posesji” to umożliwia. Dlatego też ciężarówki, jadące do lub z firmy Pruszyński, mają prawo korzystać z tej drogi.
Jednak Pana list przekazałam Komendantowi Powiatowemu Policji z kolejną prośbą o wzmożenie kontroli na tym odcinku drogi, w celu wyeliminowania pojazdów nieuprawnionych.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst