Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Witam, zgłaszam problem z nieodśniezonym znacznym odcinkiem chodnika pomiedzy szkołą podstawową w Młochowie a Rozaliniem. Służby powiatowe odsnieżając drogę – zasypują śniegiem chodnik. Aktualnie jest tam już pół metrowa warstwa śniegu, której nikt nie odsnieża. STWARZA TO OGROMNE RYZYKO DLA DZIECI (I INNYCH OSÓB), KTÓRE MUSZĄ CHODZIĆ JEZDNIĄ. Po drodze są dwa zakręty po 90st., na których i tak ciagle są wypadki a teraz dodatkowo muszą tamtędy chodzić piesi. Chodnik, z znacznym odcinku nie leży przy posesjach, więc tam nikt nie poczuwa się do jego odśnieżenia. Proszę o wskazanie do kogo należy odśnieżenie tej części chodnika i ewentualną pomoc w wyegzekwowaniu tego obowiązku. Z góry dziekuję za pomoc. Nie chcę być złym prorokiem, ale sytaucja jest NIEBEZPIECZNA i STWARZA ZAGROŻENIE ŻYCIA. Pozdrawiam,
Anna z Rozalina

Odpowiedź:

Pani Anno,
dziękuję za przekazane uwagi. Odśnieżenie chodnika wzdłuż drogi między Młochowem a Rozalinem zostało zlecone natychmiast po otrzymaniu informacji od Pani. Sprawa została potraktowana jako pilna i wykonawca, którym jest MZO w Pruszkowie, szybko przystąpił do jej wykonania.
Zima w tym roku jest bardzo piękna, ale co za tym idzie, bardzo śnieżna, a to nie jest już dobre dla kierowców i użytkowników dróg. Pomimo podejmowanych wysiłków, związanych z odśnieżaniem dróg, chodników czy parkingów, nie widać efektów prac, gdyż padający śnieg wciąż na nowo przykrywa odśnieżone miejsca. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Mieszkańców powiatu, zwróciłam się z propozycją podjęcia wspólnych działań z gminami, dotyczących odśnieżania chodników i parkingów w ramach robót publicznych. W dniach 29, 30 grudnia 2010 roku dostarczono pisma do władz gmin na terenie powiatu z propozycją nawiązania współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w tej sprawie.
Uważam, że podjęta współpraca przyczyni się do udrożnienia gminnych i powiatowych pieszych ciągów komunikacyjnych.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst