Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Szanowna Pani Elżbieto,
Bardzo proszę o interwencję w związku z akcją odśnieżania w naszym mieście. Chodzi mi przede wszystkim o główną drogę naszego miasta Al. Wojska Polskiego.

Od pierwszego dnia kiedy zaczął sypać śnieg jest problem z jej odśnieżeniem. Przez sześć dni droga ani na chwilę nie była czarna. Cały czas zalega na niej ubity śnieg a pod nim lód. Próbowałam interweniować pod numerem 22 755 51 17, który otrzymałam od pracowników Pani urzędu. Jest to numer telefonu do osoby, która odpowiedzialna jest za odśnieżanie Al. Wojska Polskiego.
Rozmawiałam – z bardzo nieprzyjemnym Panem – który poinformował mnie, że on nie widzi żadnego problemu ponieważ droga jest drożna i żebym nie zawracała mu głowy, ponieważ on ma ważniejsze sprawy a rozmowa z mieszkanką Pruszkowa to strata czasu (informacyjnie: Pan jest z Urzędu w Grodzisku Mazowieckim – to oni są odpowiedzialni za odśnieżanie głównej ulicy Pruszkowa). Częściowo go rozumiem, ponieważ pogoda jest tragiczna, sypało całą noc i po 4 godzinnej przerwie znowu zaczęło. Jednak uważam, że nie do końca ma rację ponieważ gdyby wypełnił on swoje obowiązki i raz dziennie (np. nad ranem) Aleja zostałaby posypana odpowiednimi do tego środkami aby rozpuścić zalegający śnieg i lud a potem przejechał pług to nie byłoby mojego telefonu w tej sprawie i nie zajmowałabym jego tak bardzo cennego czasu!!!!
Proszę o interwencję w tej sprawie!!!
To skandal, że miasto takie jak Pruszków ma tak duże problemy z odśnieżaniem, do którego przecież przygotowujecie się na kilka miesięcy przed rozpoczęciem zimy.
Ps. Wyjeżdżając z naszego miasta w stronę Warszawy drogi od Piastowa na tą chwilę są czarne! 🙂
Pozdrawiam
Monika

Odpowiedź:

Pani Moniko,
zarządcą Alei Wojska Polskiego w Pruszkowie (droga nr 719) jest Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, z siedzibą przy ul. Traugutta 41 w Grodzisku Mazowieckim. Jest to jednostka, na której prace i decyzje Powiat Pruszkowski nie ma wpływu, ponieważ jest ona wojewódzką samorządową jednostką organizacyjną, nad którą nadzór sprawuje Zarząd Województwa Mazowieckiego. Dlatego Powiat Pruszkowski nie może odpowiadać za sposób wykonywania pracy przez pracowników tej jednostki.
Wszelkie uwagi, dotyczące odśnieżania dróg wojewódzkich, są bezzwłocznie przekazywane do MZDW (telefonicznie lub faksem), z prośbą o natychmiastową interwencję. Pani wystąpienie natychmiast przekazałam w całości do MZDW z prośbą o przywrócenie przejezdności dróg na terenie naszego powiatu.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst