Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Witam,
Zgłaszam sie do Pani w bardzo ważnej kwestii jak na ten czas. Oczywiście chodzi mi o odśnieżanie ulicy Starzyńskiego (ulica leżąca pomiedzy gminą Raszyn a gminą Ursynów). Już od ponad 2 lat są ogromne kłopoty z odśnieżaniem tej drogi. To jest szczyt wszystkiego zeby mieszkańcy upominali się o takie coś. A wymówki ze jest to droga drugiej kategorii i nie muszą Państo jej odśnieżać to juz kompletna głupota i traktowanie ludzi jak debili. Proszę Panią my nie żyjemy w VI wieku. I nie jesteśmy ludzmi mieszkającymi na wioskach zabitymi dechami. To właśnie przez Panią i Pani współpracowników zawieszone zostaną linia autobusowa, gdyż droga jest kompletnie nie odsnieziona i mówienie ze nie macie państwo juz środków pieniężnych jest dla mnie śmieszna. Czekam niezwłocznie na informacje co Pani zamierza zrobić w tej sprawie. Bo ja tak tego nie zamierzam zostawić.
Pozdr.
Anna

Odpowiedź:

Pani Anno,
ulica Starzyńskiego w Dawidach faktycznie jest drogą II standardu utrzymania zimowego, ale to oznacza, że jest na niej wykonywane płużenie oraz sypanie mieszanką solno-piaskową w miejscach szczególnie niebezpiecznych (np. skrzyżowania, zakręty, przystanki autobusowe). W momencie bardzo silnych opadów śniegu, polecenia odśnieżania są wydawane kilka razy dziennie. Wykonawcy odśnieżają wszystkie drogi po kolei, zgodnie z posiadanym harmonogramem. Przy ciężkich warunkach atmosferycznych czas płużenia znacznie się wydłuża. W przypadku złego wykonania zlecenia, wykonawca jest upominany i otrzymuje polecenie poprawienia źle odśnieżonych ulic.

Ulica Starzyńskiego była odśnieżana i utrzymana w stanie przejezdnym, tak, aby ruch mógł odbywać się w miarę płynnie. Dziękuję za pytanie, sygnały od Mieszkańców są bardzo ważne. Dają nam możliwość jeszcze lepszej kontroli wykonawców. Za wszelkie zaistniałe utrudnienia w ruchu przepraszam.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst