Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Witam.
Mieszkam na starej Wsi od 7 lat. Tegoroczna przebudowa ulicy Moszczonowskiej w Nadarzynie codziennie rano doprowadza mnie furii połączonej z histerią, pomijam wieczorny powrót do domu. Wygląda jakby architekci mieli plany w złej skali.
Wcześniej ulica Maszczonowska była przywoitej szerokości, teraz poszerzono istniejący chodnik, a dodatkowo zrobiono jeszcze jeden po drugiej stronie, naturalnie wszystko kosztem szerokości drogi. Czy to jakaś złośliwość względem mieszkańców Starej Wsi, bo nie wierzę, że w XXI wieku gdziekolwiek na świecie w dobrej wierze ktokolwiek zwęża drogi.
A te wysepki to prawdziwy geniusz architektoniczny. Może płóg w zimę je powyrywa ,(bo inaczej nie odśnieży), tego życzę sobie i innym. Szkoda tylko naszych pieniędzy. Czy jest szansa na poszerzenie ul. Mszczonowskiej o pas dla skręcających do trasy katowickiej, oraz na ułatwienie przebicia się mieszkańcom Starej Wsi codziennie rano do pracy.
Katarzyna

Odpowiedź:

Pani Katarzyno,
Przebudowa ulicy Mszczonowskiej jest realizowana w porozumieniu i przy współpracy z Gminą Nadarzyn. Projekt modernizacji został przedstawiony Wójtowi Gminy Nadarzyn i został przez niego zaakceptowany. Głównym celem przebudowy było uspokojenie ruchu pojazdów oraz zwiększenie bezpieczeństwa na drodze.

Niejednokrotnie zdarzały się sytuacje, w których kierowcy, jeżdżący ulicą Mszczonowską, przekraczali znacznie dozwoloną prędkość, co było olbrzymim zagrożeniem dla życia pieszych i rowerzystów, a także przyczyną kolizji i wypadków. Po wykonaniu modernizacji i wybudowaniu elementów spowolnienia ruchu, obserwujemy znaczne ograniczenie prędkości pojazdów, a co za tym idzie wzrost bezpieczeństwa na drodze.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst