Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Witam

Mam pytanie dlaczego odpowiedni wydział do sprawowania nadzoru na drogami na terenie gminy Michałowice należycie nie wywiązuje się ze swoich działań? W ubiegłym tygodniu zgłosiłem pocztą elektroniczną prośbę o interwencję odpowiednich służb technicznych i naprawę kilku dużych ubytków nawierzchni asfaltowej oraz naprawy znaku drogowego, który leży na poboczu przy ulicy Regulskiej. Do dnia dzisiejszego nic nie zostało naprawione. Czy musi dojść do do wypadku ,albo uszkodzenia samochodu ,aby interwencja policji postawiła na nogi właściwe służby? Na wiosnę tego roku nawierzchnia już była poprawiana w tych miejscach i teraz ponownie jest do naprawy. Czy zatem nadzór techniczny nie wymaga ,aby na wykonaną usługę egzekwować gwarancji na wykonaną usługę? Jeżeli tak będą wydatkowane publiczne pieniądze to worek z pieniędzmi na wydatki związane z drogownictwem na terenie powiatu stale będzie dziurawy. Proszę o interwencję w powyższej sprawie oraz stworzenie możliwości zgłaszania nieprawidłowości do odpowiedniej komórki poprzez internet, telefon alarmowy albo SMS . Obecnie znalezienie takiego kontaktu nie jest ani łatwe ani możliwe.

Pozdrawiam
Andrzej

Odpowiedź:

Panie Andrzeju,

Na początku września przeprowadzono kontrolę oznakowania na drogach powiatowych. W wyniku kontroli naprawiono 3 znaki w gminie Michałowice: A-7 (ustąp pierwszeństwa), D-2 (koniec drogi z pierwszeństwem) i D-1(droga z pierwszeństwem).

W dniach od 20 do 22 września br. częściowo wyremontowano nawierzchnię dróg na terenie gminy Michałowice: 20 września uzupełniono ubytki w nawierzchni ul. Senatoryjnej i M. Dąbrowskiej, 21 września w ul. Brzozowej, 22 września w ul. Regulskiej oraz w ul. Targowej.

Kontakty do poszczególnych wydziałów starostwa znajdzie Pan na stronie internetowej BIP Powiatu Pruszkowskiego w zakładce WYDZIAŁY I BIURA. Podaję także telefony do osób z Wydziału Inwestycji i Drogownictwa, odpowiedzialnych za sprawy związane z drogami:

– 022 738 15 54 – Kalińska Małgorzata – odszkodowania komunikacyjne;
– 022 738 15 57 – Zdzisław Pakieła, Jakub Frej – utrzymanie dróg;
– 022 738 15 59 – Józef Damaziak – uzgodnienia dokumentacji.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst