Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Szanowna Pani Starosto,
Bardzo się cieszę z planów zbudowania ronda na bardzo niebezpiecznym skrzyżowaniu Brzozowej i Komorowskiej. Mam nadzieje, że przy okazji zostaną usunięte trwale wszystkie reklamy z tego skrzyżowania, zwłaszcza ogromne szpecące i przesłaniające widok bilboardy. Mam przy okazji sugestię, aby zaprojektować na ulicy Brzozowej przynajmniej jeden azyl z przejściem dla pieszych (np. na wysokości ul. Piwonii) lub inny element uspokajający ruch. Mimo ograniczenia do 40km/h i sporadycznych patroli policyjnych samochody nagminnie rozpędzają się tam do 100 i więcej km/h (zbyt długi prosty odcinek). Latem w każdy weekend odbywają sie na Brzozowej wyścigi motocyklowe. Przydałaby się też droga rowerowa na całej długości – asfaltowa.
Marzena

Odpowiedź:

Pani Marzeno,
Akcja usuwania reklam z dróg powiatowych rozpoczęła się 22 stycznia br., następnie została przerwana ze względu na trudne warunki atmosferyczne oraz zalegający śnieg w pasie drogowym. W dniu 22 lutego poprawa pogody pozwoliła na dalsze działania. Tego dnia zdjęto 108 reklam, znajdujących się przy drodze nr 3115W, tj. przy ul. Brzozowej, M. Dąbrowskiej, Komorowskiej. Jednakże znaczna ich część stoi poza pasem drogowym lub znajduje się na obiektach nienależących do Powiatu i na nie Zarząd Powiatu nie ma wpływu.

W sprawie ścieżki rowerowej pragnę Panią poinformować, że na ul. Brzozowej jest już projekt budowy ścieżki. Powstanie ona na odcinku od ul. Komorowskiej do WKD oraz od ul. Piwonii do drogi nr 719. Niestety na pozostałej części drogi brakuje miejsca na jej wybudowanie, teren, jakim dysponuje Powiat, jest zbyt wąski.

Dziękuję za pomysł wybudowania przejścia dla pieszych wraz z azylem, będzie on wzięty pod rozwagę.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst