Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Dzień Dobry!

Ostatnimi czasy mam wątpliwą przyjemność \”chodzenia\” wzdłuż ul. Brzozowej. Tylko nie wiem, czy można nazwać to chodzeniem. Na chodniku wzdłuż ul. Brzozowej od strony Pruszkowa jest lodowisko. Dotyczy to zarówno odcinka wzdłuż os. Prusa oraz domków jednorodzinnych, aż do przystanku WKD.
List ten adresuje do Starosty, Prezydenta Miasta Pruszków, Straży Miejskiej oraz Wójta Gminy Michałowice, bo nie interesuje mnie kot jest właścicielem drogi i do kogo należy obowiązek odśnieżania. Chcę tylko, aby chodnik był odśnieżony lub co najmniej posypany i można było bezpiecznie się po nim poruszać. Tym bardziej, że taka sytuacja powtarza się każdego roku. I pomimo, że większe opady były ponad tydzień temu chodnik nadal jest nie odśnieżony.

Z poważaniem
Karol Kwiatkowski

Odpowiedź:

Panie Karolu,

Rozumiem Pana sytuację, akcja odśnieżania i posypywania ulic trwa cały czas. Dyspozycje dla firm, które są odpowiedzialne za utrzymanie dróg, są wydawane na bieżąco. Ilość wyjazdów pługów i piaskarek jest dostosowywana adekwatnie do panujących warunków atmosferycznych. W dniu 5.01.2010r. wykonawca dostał polecenie odśnieżenia chodnika na ul. Brzozowej.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst