Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Pani Starosto, jak to w końcu jest z tą Panią Szydłak? Potwierdziły się Wasze zarzuty? jeżeli tak, to co na to prokuratura? Jeżeli nie, to co na to Pani Starosta? Przeprosi Ją Pani publicznie, tak jak Ją Pani oskarżyła publicznie? Jakoś nie kwapi się Pani do naprawienia wyrządzonej krzywdy!
Wiem, że to nie znajdzie się na forum, bo niewygodne i boli jak diabli co? Tyle zarzutów i kicha. Ciężko się przyznać, że się samemu ośmieszyło?
Jacek

Odpowiedź:

Panie Jacku,
Jak Pan zapewne zauważył, sukcesywnie odpowiadam na pytania zadawane przez Mieszkańców. Rozumiem, że niektóre poruszane w pytaniach sprawy budzą emocje. Niemniej uważam, że obie strony zobowiązane są – przede wszystkim wobec czytelników – do zachowania ogólnie przyjętych norm tej formy kontaktu.
Pomijając ocenę Pana wypowiedzi informuję, że sprawa odwołania Pani Krystyny Szydłak ze stanowiska dyrektora szkoły była rozpatrywana w trybie odwoławczym przez powołane do tego instytucje. W związku z oddaleniem przez Sąd Okręgowy apelacji od wyroku Sądu Rejonowego złożonej przez Panią Krystynę Szydłak, sprawę tę należy uznać za zakończoną. Podkreślam, że zgodnie z przepisami prawa oświatowego odwołanie nauczyciela ze stanowiska dyrektora nie oznacza zwolnienia z pracy, ponieważ nadal pozostaje on nauczycielem szkoły, w której jest zatrudniony.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst