Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

W związku z budową nowej siedziby. Mam pytanie ponieważ będzie ona dużo większa niż poprzedni budynek i oprócz tego wszystkie wydziału i departamenty starostwa będa teraz miesciły się w jednym budynku.
Jednocześnie wiąze się to z zwiększoną liczbą aut pracowników i interesantów. Pytanie proste jak Pani staroscina widzi sobie rozwiązanie problemu miejsc parkingowych dla tych aut? Czy wycięcie kawałku parku, i
postawieniu kilk 10 miejsc na wysepkach od ulicy chopina rozwiążało problem? Jak to jest ze pod nowoczesnym budynkiem nie można było zrobić podziemnego parkingu? A jak mają sie czuc i gdzie mają parkować mieszkańcy
ulic Niepodległości, Drzymały i Chopina gdzie te samochody stawiać?
Paweł

Odpowiedź:

Panie Pawle,
Wybudowanie parkingu podziemnego pod nowym budynkiem Starostwa Powiatu Pruszkowskiego wiązałoby się z pokonaniem trudnych warunków technicznych, a co za tym idzie ze znacznym wzrostem kosztów przy budowie. Przy posiadanym budżecie, budowa takiego parkingu nie była możliwa do zrealizowania.
Zabezpieczyliśmy 24 miejsca postojowe na terenie wewnętrznym Starostwa, 11 miejsc od ul. Drzymały, 12 od ul. Niepodległości i 40 od ul. Chopina, w sumie 87 miejsc do parkowania. Z tych miejsc będą korzystać interesanci i pracownicy Starostwa w godzinach urzędowania, czyli od 8 do 16, w pozostałym czasie miejsca te będą do dyspozycji mieszkańców Pruszkowa.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst