Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Czy Starosta Powiatu Pruszkowskiego może skutecznie doprowadzić do usunięcia nielegalnych reklam z pasa drogi powiatowej w Komorowie? O ile się orientuję, taki status ma ul. Marii Dąbrowskiej i ul Brzozowa. Na słupach i znakach drogowych pojawiają się coraz liczniejsze reklamy, które rozpraszają uwagę kierowców, w tym przed skrzyżowaniami lub przejazdem przez tory WKD.
Reklamy są wątpliwej urody i oszpecają miasto-ogród, jakim jest Komorów.
Przysłaniają lub zalepiają oznaczenie szlaku turystycznego. Służby odpowiedzialne nie robią nic, by je usuwać, a tylko systematyczne usuwanie może zniechęcić do takiego reklamowania swojej działalności gospodarczej.
Maria

Odpowiedź:

Pani Mario,
Ma Pani rację, reklamy znajdujące się w pasie dróg bardzo rozpraszają kierowców, niektóre z nich ograniczają widoczność. Stanowią tym samym zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Znaczna część reklam jest umieszczana przy drogach bez stosownego zezwolenia. Dlatego Zarząd Powiatu Pruszkowskiego podjął działania, których celem jest szeroko pojęta kampania informująca obywateli, że ustawianie reklam w pasach drogi wymaga wydania zgody Zarządcy, czyli w tym przypadku Powiatu Pruszkowskiego. Osoby i instytucje, które samowolnie umieściły reklamy w pasach dróg Powiatu Pruszkowskiego, zostały poinformowane telefonicznie oraz za pomocą wysłanych do nich pism. Informacje o obowiązku zgłoszenia się do 31 grudnia 2009 r. do Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Starostwa Powiatu Pruszkowskiego w Pruszkowie ul. Staszica 1 pok. nr 7 (tel. 022 738-15-59) w celu uregulowania spraw lub usunięcia reklamy zostały również zamieszczone na stronie internetowej, w prasie lokalnej, podane w telewizji kablowej Telekab z Pruszkowa oraz w Kurierze Mazowieckim. Po tym terminie brak zezwolenia będzie podstawą do wszczęcia postępowania egzekucyjnego. Po 31 grudnia br. wszystkie nielegalne reklamy zostaną usunięte na koszt reklamodawców.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst