Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Szanowna Pani Starosto!
Ponownie chciałem zapytać o drogę 01410 – na skrzyżowaniu z ul. Szarży nic się nie zmieniło – pragnę zapytać o wynik \\\”szczegółowej analizy w terenie\\\” i kto ewentualne będzie odpowiedzialny za brak bezpiecznego przejazdu na przedmiotowym odcinku drogi przy dotychczasowym oznakowaniu nie uwzględniającym skrzyżowania. A wrzesień już minął…
Henryk

Odpowiedź:

Panie Henryku,
Została przeprowadzona szczegółowa analiza w terenie przez pracowników Wydziału Inwestycji i Drogownictwa. Okazało się, że nie ma podstaw, aby zmienić w tym miejscu organizację ruchu i wprowadzić ograniczenie prędkości oraz podwójną linię ciągłą. Zgodnie z art. 2 ust. 2 (U. z dn. 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym tj.) ul. Szarży nie jest drogą twardą, a na takich drogach nie stosuje się znaków pionowych (zgodnie z pkt. 1 ppkt. 1.1. Załącznika do nru 220, poz. 2181 z dnia 23 grudnia 2003r.), a zatem wprowadzenie oznakowania uwzględniającego oznaczenie skrzyżowania nie jest możliwe.
Natomiast żeby ułatwić poruszanie się użytkownikom drogi, wycięto krzaki na poboczu przy ul. Pruszkowskiej na odcinku od ul. Słonecznej do ul. Szarży, co poprawiło widoczność na tym terenie.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst