Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Pani Starosto mam pytanie dotyczące drogi prowadzącej od Parzniewa do Pruszkowa a mianowicie zrobienia na tym odcinku jakiegoś chodnika. Czy są szanse na TAKI CHODNIK. Przez kilka lat chodziłam ta drogą do szkoły i do pracy w Pruszkowie jestem młodą osobą i wiem jakie do niebezpieczne i z racji braku chodnika jak i zarówno oświetlenia. Mój brat miał poważny wypadek na tym odcinku gdzie szedł pieszo i go samochód potrącił. Obecnie nie mieszkam w Parzniewie, ale mam za to młodsze siostry które czasami nie mają
innego wyjścia i muszą dotrzeć do domu na pieszo. Proszę wziąć to pod uwagę i pomyśleć o tych małoletnich jak i mieszkańcach tej miejscowości.
Z poważaniem
kamila 25

Odpowiedź:

Pani Kamilo,

Mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo naszych mieszkańców Zarząd Powiatu Pruszkowskiego uzgodnił wspólnie z gminami, że priorytetem ich współpracy będą działania inwestycyjne, mające na celu poprawę stanu nawierzchni jezdni. Gminy zobowiązały się w ramach tego porozumienia, że zajmą się budową chodników. Dlatego wybudowanie chodnika na wymienionym przez Panią odcinku drogi leży w gestii Gminy. Jednakże przy okazji trwającej budowy osiedla w Parzniewie, firma Agroman zobowiązała się, że wybuduje chodnik na pewnym odcinku ul. 36 pułku Legii Akademickiej. Mam nadzieję, że rozwiąże to częściowo problem związany z poruszaniem się pieszych po tej ulicy.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst