Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Szanowna Pani Starosto,
Mam dwa pytania dotyczace ul. Brzozowej w Komorowie.
Dlaczego Starostwo kompletnie nie dba o utrzymanie pasow zieleni w obrebie drog powiatowych? Czy naprawde nie ma mozliwosci zatrudnienia profesjonalnej fimy dysponujacej odpowiednim sprzetem?
Koszenie trawy i wycinanie urudniajacych widocznosc krzakow raz w roku to chyba nie jest szczyt mozliwosci reprezentowanego przez Pania Starostwa. Drugie pytanie (juz wielokrotnie zadawane)dotyczy bardzo niebezpiecznego skrzyzowania ul. Brzozowej i ul. Komorowskiej. Kiedy wreszcie i w jaki sposob planuje Pani poprwic bezpieczenstwo na tym skrzyzowaniu.
Na rondo nie ma miejsca wiec dlaczego od tak dlugiego czasu nie ma możliwości zainstalowania w tym miejscu swiatel?
Moje dziecko o malo nie zostalo potracone przechodzac w tym miejcu po pasach.
Bardzo duzo sie pisze o poprawie bezpieczenstwa na stronach Starostwa ale w praktyce jak widze nie ma to zadnego zastosowania.
Serdecznie pozdrawiam oczekujac konkretnych odpowiedzi na poruszone tematy.
Agata

Odpowiedź:

Pani Agato,
Staramy się w miarę naszych możliwości dbać o poprawę bezpieczeństwa na terenie Powiatu Pruszkowskiego. Informuję Panią uprzejmie, że pobocza ul. Brzozowej
w Komorowie w tym roku były koszone 3 razy, z czego ostatni raz w miesiącu sierpniu. Również sukcesywnie wycinane są krzaki oraz gałęzie, które zagrażają bezpieczeństwu poruszających się po drodze. W dniu 4 września 2009 r. zostało usunięte drzewo, które ograniczało znacznie widoczność na skrzyżowaniu ulicy Brzozowej z ulicą Piwonii.
W bieżącym roku została wykonana koncepcja przebudowy skrzyżowania ul. Brzozowej z ul. Komorowską i obecnie trwają prace nad wykonaniem dokumentacji technicznej dot. budowy ronda. Prace realizacyjne, zgodnie z Wieloletnim Planem Inwestycyjnym Powiatu Pruszkowskiego powinny rozpocząć się w 2010 r.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst