Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Witam,
mam 2 pytania odnośnie ulicy Brzozowej:

1. Czy możliwe jest zmotywowanie policji do kontroli prędkości na tej ulicy? Było już podobne pytanie w lutym, na które odpowiedziała Pani, że policja stara się w miarę możliwości. Tak się składa, że mieszkam na jednej z bocznych ulic – od kilku ładnych lat nie zauważyłem na tej ulicy żadnego patrolu policyjnego. Ciężko to nazwać staraniem się… Wolą czaić się po krzakach gdzieś w polu, bo tam łatwiej? Już nie wspomnę o ruchu samochodów ciężarowych, które skracają sobie drogę przez tą ulicę.
2. Wjazd z ulicy Piwonii na Brzozową – po wybudowaniu płotu przez jednego z mieszkańców bardzo ograniczyła się widoczność dla wjeżdżających na Brzozową. Czy można prosić aby pojawiły się na miejscu odpowiednie osoby i oceniły konieczność wycinki rosnących przy drodze drzew? Usunięcie jednego drzewa może uratować życie wielu osobom – warto to chyba rozważyć.
Już było sporo wypadków na Brzozowej, wg. mnie głównie przez prędkość – lepiej nie czekać aż ktoś zginie…
Artur

Odpowiedź:

Panie Arturze,

Próbując odpowiedzieć na Pana pytanie dotyczące ulicy Brzozowej, zwróciłam się po informacje na ten temat do Policji. Z wiadomości, jakie uzyskałam wynika, że Policja kilkakrotnie w tym roku kontrolowała ruch na ul. Brzozowej i al. M. Dąbrowskiej. Patrole znajdowały się tam w godzinach porannych i popołudniowych, ich zadaniem była kontrola prędkości przejeżdżających pojazdów. W czasie kontroli ukarano wielu kierowców za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Jednocześnie dziękuję, za informację dotyczącą ograniczonej widoczności przy wjeździe z ulicy Piwonii na Brzozową. Ma Pan rację, dobra widoczność i bezpieczeństwo użytkowników dróg, to bardzo ważna kwestia. W najbliższym czasie uprawnione osoby przeprowadzą wizję lokalną wjazdu z ul. Piwonii na ul. Brzozową, aby rozważyć jak najlepsze rozwiązanie tej sytuacji. Pod uwagę zostanie wzięta także kwestia wycięcia drzew, które znacznie ograniczają widoczność i pogarszają warunki jazdy.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst