Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Dzień dobry.
Mam do Pani dwa pytania. Pierwsze – czemu remont ulicy Ireny, którego zakończenie planowano już DWA LATA TEMU, wciąż nie doszedł nawet do połowy zakładanych prac i kto za to odpowiada? Drugie pytanie – czemu poza formalnym stwierdzeniem (typowo PRowskim) że zgłosi Pani naruszenia Ustawy o ruchu drogowym (łamanie zakazu poruszania się pojazdów o DMC pow. 3,5 tony po drodze Pęcice – Reguły) Policji, sama nic więcej nie uczyniła, by poprawić bezpieczeństwo na drogach (np osobista interwencja w WITD lub KG Policji)? Ja wiem, że najprościej jest zrobić, jak Pani miewa w zwyczaju, czyli odpisać \\\”przekażę wniosek odpowiedni organom\\\”. Niestety owe \\\”organy\\\” odpowiedzialne za bezpieczeństwo nic sobie z niego nie robią (wiele razy bezskutecznie interweniowałem na Policji).
Dziękuję.
Karol

Odpowiedź:

Panie Karolu,
odpowiadając na Pana pierwsze pytanie, informuję, że ulica Ireny nie jest drogą powiatową, a co za tym idzie Powiat nie jest za nią odpowiedzialny. Jest to droga gminna, zlokalizowana częściowo w Gminie Pruszków, a częściowo w Gminie Michałowice i tam należy dowiadywać się o prowadzone prace na tej ulicy.
W związku z drugim Pana pytaniem, spieszę z wyjaśnieniem, że wielokrotnie zwracałam się do Powiatowej Komendy Policji w Pruszkowie, która reagowała przeprowadzając szereg kontroli na drodze Pęcice – Reguły. Zatrzymywano i karano kierowców łamiących zakaz poruszania się pojazdów o DMC pow. 3,5 tony.
Uzyskałam także informacje, że pod wpływem przeprowadzonych kontroli ilość pojazdów jeżdżących tranzytem przez tą drogę jest teraz znacznie mniejsza.
Jednocześnie informuję Pana, że Zarząd Powiatu Pruszkowskiego opracował „Koncepcję nowych dróg powiatowych”, która została realizacji Uchwałą nr XXIII/221/09 Rady Powiatu Pruszkowskiego z dnia 21 kwietnia 2009 roku. Materiał informacyjny będzie opublikowany w kolejnym wydaniu Gazety WPR. Nowe drogi powiatowe będą sukcesywnie przez nas realizowane, a zakończenie tego procesu planowane jest na rok 2013.
Sieć nowych dróg powiatowych będzie miała zadanie odciążyć centra miast i osiedli oraz zwiększyć bezpieczeństwo.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst