Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Szanowna Pani Starosto,
W związku z nieuzyskaniem odpowiedzi na moje pytanie, które zadałem ponad miesiąc temu, po raz kolejny chciałem poruszyć temat bezpieczeństwa ruchu drogowego w Pruszkowie, na ul. Armii Krajowej – odcinek od wiaduktu nad torami wkd do skrzyżowania z ul. Prusa, codziennie w godzinach wieczornych oraz nocnych odbywają się tutaj \\\”wyścigi\\\” samochodowe tuningowanymi pojazdami tzn. ze \\\”sportowym\\\” wydechem, które skutecznie uniemożliwiają spokojny sen okolicznym mieszkańcom oraz powodują zagrożenie dla innych uczestników ruchu oraz pieszych. Ponadto, również w ciągu dnia skorzystanie z przejścia
dla pieszych na tym odcinku, z uwagi na kierowców znacznie przekraczających dozwoloną prędkość, jest bardzo ryzykowne i potencjalna tragedia to tylko kwestia czasu. Czy samorząd lokalny mógłby rozważyć postawienie fotoradaru, uruchomienie świateł na skrzyżowaniu Armii Krajowej z Berenta i Komorowską badź przynajmniej wpłynięcie na pruszkowską policję o radarowe kontrole prędkości na tym odcinku oraz częstsze patrole w godzinach nocnych.
Marcin

Odpowiedź:

Szanowny Panie Marcinie,
W odpowiedzi na Pana pytanie informuję, że Zarząd Powiatu Pruszkowskiego planuje wykonanie modernizacji ul. Armii Krajowej. W celu uspokojenia ruchu planowane jest wybudowanie na drodze wysepek i azyli, zmuszających kierowców do zmniejszenia prędkości. W 2009 r. wykonana zostanie dokumentacja przebudowy w/w ulicy. Jednocześnie informuję, że zwróciłam się do Policji aby do tego czasu zwrócimy się do Policji o często kontrolowała ul. Armii Krajowej.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst