Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Czemu nie zostaje zwiększane bezpieczeństwo na ulicy pruszkowskiej w okolicach działek robotniczych i osiedla słonecznego gdzie samochody osiągają wysokie prędkości i agresywniejeżdzą. Zadeje to pytanie poniewarz mój syn jeździ ta drogą do szkoły na rowerze i sie bardzo boi proszę o postawienie przynajmniej znaku ostrzegawczego po jednej i drugiej stronie jezdni przy wyjeżdzie z osiedla słonecznego na ul. Pruszkowskiej
Jakub

Odpowiedź:

Szanowny Panie Jakubie,
Zwróciłam się w tej sprawie do Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie uzyskując następującą odpowiedź: Na wymienionym odcinku drogi powiatowej obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/godz i nie jest wskazane jej obniżenie. Policjanci Sekcji Ruchu Drogowego oraz Komisariatu Policji w Nadarzynie w trakcie wykonywania czynności służbowych kierowani są systematycznie w wymieniony rejon w celu zmuszenia kierujących do jazdy zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Jednocześnie informuję, że po wykonaniu projektu zmian w stałej organizacji ruchu, ustawiony zostanie na ul. Pruszkowskiej przy wyjeździe z Osiedla Słonecznego znak ostrzegawczy A-30 \”inne niebezpieczeństwa\” z tabliczką piesi.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst