Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Szanowna Pani, zwracam się z uprzejmą prośbą o podpowiedź w następującej kwestii: jak ustalić/sprawdzić czy została wydana decyzja o wyłączenie gruntu z produkcji rolnej (kupujemy działkę w Ładach klasa III/IV )?
Gdzie to sprawdzić, czy da się to sprawdzic na miejscu? Jesli nie ma decyzji o wyłączeniu działki z produkcji rolnej, co trzeba zrobić by ją otrzymać, jak długo się czeka na decyzję oraz czy moge miec pewność, ze uda się ten grunt z produkcji rolnej wyłączyć (biorąc pod uwage fakt, że w planie zagospodarz jest on przeznaczony pod budownictwo jednorodzinne). Będę wdzięczna za pomoc. dziękuję.
Z poważaniem.
Anna S.

Odpowiedź:

Szanowna Pani!
Decyzja o wyłączeniu gruntów z produkcji rolnej jest wydawana w Wydziale Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.
Jest ona wydawana na wniosek właściciela gruntu.
Do wniosku należy dołączyć plan zagospodarowania działki z wyliczeniem powierzchni planowanej do wyłączenia z produkcji rolnej.
Jeżeli nieruchomość w planie miejscowym przeznaczona jest pod budownictwo mieszkaniowe nie powinno być problemów z uzyskaniem decyzji o wyłączeniu gruntów z produkcji rolnej.
Osobą odpowiedzialną za te sprawy w starostwie jest Pani Joanny Zaręby tel. 738 15 43. Pozdrawiam.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst