Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Sznowna Pani co Pani robi na tym stanowisku, skoro liczba (3 slownie TRZY) inwestycje sa zaplanowane. Iwestycje sadzac po opisie o nie wygorowanych budzetach.
Jezeli sie nie myle to powiat pruszkowski plasuje sie w czolowce wielkości budzetu. Nasuwa sie oczywiste pytanie, \\\” na co ida nasze pieniadze i gdzie sa one inwestowane. Stan drog Pruszkowa jest nie zly ale KATASTROFALNY.
Mam Nadzieje ze Pani z nich korzysta, chyba ze administruje pani swoj urzad zza biurka i obce sa Pani bolaczki mieszkancow powiatu.
Zapraszam Pania na ulice wylotowa z Pruszkowa w kierunku na Oltarzew, lepszej wizytowki miasto miec niemoze o swoich wlodarzach.
Mam nadzieje ze nie odpowie mi Pani lakonicznym tekstem prezydenta miasta, ze droga podlega zarzadowi drog wojewodzkich i prezydent nie moze nic zrobic.
Zadaniem Panstwa jak sadze jest zmienianie na lepsze oddanych pod zarząd terenow, chyba z
Karol

Odpowiedź:

Szanowny Panie
Droga Pruszków-Ołtarzew znajduje się w zarządzie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Rejon Drogowy Grodzisk Mazowiecki. Kilkakrotnie zwracałam się do zarządcy tej drogi o podjęcie działań w celu likwidacji ubytków we wspomnianej drodze oraz we wszystkich drogach wojewódzkich znajdujących się na terenie Powiatu Pruszkowskiego. Jednocześnie informuję, że Powiat nie może realizować zadań i inwestycji, które do niego nienależną. Jest prawnie niedopuszczalne i grożą za to sankcje prawne. W roku bieżącym powiat przewiduje na remont i przebudowę dróg powiatowych środki w wysokości 12.188.040 zł.
Szczegółowe informacje odnośnie planowanych przebudowach dróg powiatowych zawarte są w załączonym programie Nr 1 Wieloletniego Plan Inwestycyjny oraz w wykazie planowanych zadań remontowych w 2007 r.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst