Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Szanowna Pani Starosto,
odpowiedź na moje pytanie odnośnie ulicy Żbikowskiej zupełnie mnie nie satysfakcjonuje. Napisała Pani:
Ul. Żbikowska na odcinku od ul.Ożarowskiej do ul.Rysiej znajduje się w zarządzie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Rejon Drogowy Grodzisk Mazowiecki ul.Traugutta 41, 05-825 Grodzisk Mazowiecki i tam przekaże Pana interwencję.
Tymczasem ustaliłem telefonicznie w przywołanej przez Panią instytucji, że ulica Żbikowska jest drogą wojewódzką do skrzyżowania z ulicą Ożarowską, natomiast od skrzyżowania z ulicą Ożarowską do wsi Konotopa, a więc również na odcinku od Ożarowskiej do Rysiej pozostaje w zarządzie powiatu. Na marginesie Pani odpowiedź w pewnym sensie tłumaczy fatalny stan tej drogi- wygląda ona właśnie tak jakby nikt nie czuł się za nią odpowiedzialny.
Ponadto moje pytanie dotyczyło całego odcinka pozostającego w zarządzie powiatu, a nie tylko jej nieprzejezdnego przez dwa miesiące fragmentu! Może zanim odpowie Pani na moje pytanie kiedy powiat doprowadzi tę drogę do stanu używalności, wybierze się Pani tu na przejażdżkę rowerową lub niedzielny spacer. Przejażdżkę samochodem zdecydowanie odradzam szkoda zawieszenia
Z poważaniem
Wojciech

Odpowiedź:

Szanowny Panie,
Odpowiadając na pana pytanie informuję, że odcinek ul. Żbikowskiej będący w zarządzie Powiatu Pruszkowskiego został wyrównany, a w miejscu powstającego zalewiska wody droga została uzupełniona destruktem. Jednocześnie wyjaśniam, że zalewisko wody powstaje na skutek niedziałającej melioracji znajdującej się na terenie pół przyległych do drogi, a nie z powodu złego stanu drogi.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst