Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Szanowna Pani,
Na ok 170 km dróg powiatowych ok 10 km to drogi nieutwardzone i stan ten nie zmienił się od kilku lat. Czy powiat planuje inwestycje które zmienią długość nieutwardzonych dróg?
Oraz drugie pytanie: jakie są plany powiatu wykorzystania środków unijnych w inwestycjach powiatu na 2007 i następne lata?
Np w pobliskim powiecie grodziskim inwestycje jednoroczne w 2006 za kwotę 14 544 tys zł, były finansowane ze środków własnych w kwocie 4433 tys zł, a 10 111 tys to środki obce w tym znaczna część unijnych. Jak kształtuje się ten wskaźnik w powiecie pruszkowskim?
Anna

Odpowiedź:

Szanowna Pani,
W bieżącym roku powstanie program modernizacji dróg gruntowych na terenie Powiatu Pruszkowskiego. W poprzednich latach, ze względu na dużą ilość zniszczonych dróg, w pierwszej kolejności były modernizowane drogi na ciągach komunikacyjnych najbardziej obciążonych i mających największe znaczenie komunikacyjne. Przez 2 lata zostało
zmodernizowane ok. 20 km dróg powiatowych. W roku bieżącym planujemy wydatkować na remonty i przebudowy dróg powiatowych środki w wysokości 12.188.040 zł.
W poprzednich latach ze środków unijnych została wyremontowana droga Nowa Wieś –Nadarzyn za kwotę 2.700.000 zł.
Pragnę jednocześnie nadmienić, że w ostatnich dwóch latach złożyliśmy 16 wniosków o dofinansowanie z Unii. Niestety wiele programów unijnych preferuje gminy wiejskie i powiaty biedniejsze, co powoduje, że jako powiat o stosunkowo dużym budżecie nie kwalifikujemy się do dofinansowania.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst