Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Dzień dobry,
bardzo proszę o informacje jakie są kryteria przyjęcia dziecka do przedszkola obowiązujace w naszym mieście? ponieważ z tego co wiem to każde przedszkole ma swoje indywidualne kryteria, któe i tak nie są adekwatne do rzeczywistosći. moja sytuacja wygląda następująco:
złożyłam podania do dwóch przedszkoli, ale jedno z nich odpowiedziało, że moje dziecko nie jest brane pod uwagę ponieważ złożyłam dokumenty również w w drugim przedszkolu i tylko to drugi rozpatruje mój wniosek. a drugie przedszkole \\\”olało\\\” mój wniosek i nie przyjęło dziecka, ponieważ przyjmuję tylko te osoby do ii grupy które już chodziły. paradoks wynika z tego, iż żeby chodzić do przedszkola to kiedyś ktoś musi przyjąć to dziecko, żeby w ogóle zaczęło chodzić. jednocześnie zaznaczam, że oboje z mężem pracujemy i jesteśmy mieszkańcami pruszkowa. bardzo proszę o informacje na temat zasad i kryteriów jakie trzeba spełnić?
serdecznie dziękuję.
ANNA

Odpowiedź:

Szanowna Pani,
Za prowadzenie przedszkoli na terenie Pruszkowie odpowiedzialny jest Prezydent Miasta Pruszkowa. Wszystkich niezbędnych informacji w zaistniałej sytuacji udzieli Pani Wydział Edukacji Urzędu Miasta Pruszkowa, którego Naczelnikiem jest mgr Zofia Wasiota, tel. 0-22 728-67-90 oraz 758-64-31 wew. 173, 174.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst