Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Witam serdecznie,
Posiadam nieruchomość rolna w miejscowości Młochów w ramach wieczystego użytkowania (właśność Skarbu Państwa) pod zabudowę mieszkaniową. Ów działka ma 2 wspówłaścicieli. Chciałbym się dowiedzieć jakie kroki należy podjąć w celu zamiany wieczystego użytkowania na prawo własności i jakie wiąża się z tym koszty. Oczywiście chciałbym ponieść jak najmniejsze koszty. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Adam Kowalski

Odpowiedź:

Szanowny Panie
Przekształcenia prawa użytkowania wieczystego we własność można dokonać występując do Starosty o wydanie stosownej decyzji administracyjnej. W chwili obecnej niezwykle
trudno powiedzieć o kosztach takiego przekształcenia, gdyż dla każdej sprawy jest sporządzany odrębny operat szacunkowy, w którym rzeczoznawca majątkowy określa wartość prawa użytkowania wieczystego i wartości prawa własności. Kwota wynikająca z różnicy wartości tych praw stanowi koszt przekształcenia użytkowania wieczystego w prawo własności. O przekształcenie muszą wystąpić wszyscy współużytkownicy wieczyści.
W celu uzyskania szczegółowych informacji proszę Pana o kontakt z Wydziałem Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Pruszkowie, tel. 22 738-15-74.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst