Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

witam
w związku z nowo-otwartym lodowiskiem na Gomulińskiego przy hali MOS mam pytanie takie a mianowicie czemu nie ma wypożyczalni łyżew tak jak to jest na innych tego typu lodowiskach sztucznych? nie każdy poprostu ma łyżwy i chce pojeździć a nie ma jak niestety.
moje drugie pytanie jest związane z Dworem Polskim w Pęcicach który został zamknięty w ubiegłym roku a mianowicie czy ten teran wraz z niszczejącym przez nieużywalność budynkiem zabytkowym zostanie kiedy kolwiek otwarta i wydzierżawiona komu kolwiek? czy wogóle poprostu popadnie w ruinę co już powoli się z nim dzieje?? przecież jest to wspaniały moim zdaniem obiekt zabytkowy który powinien być chlubą powiatu i powinno coś tam być tak jak dawniej było czyli pensjonat. czy poprostu w Naszym mieście i powiecie musi się tak wszystko ruinować po likwidacjach nie można coś z tym zrobić??
czekam na odpowiedź w tych dwóch sprawach które poruszyłem.
Marcin

Odpowiedź:

Szanowny Panie,
Centrum Sportu Szkolnego przy ul. Gomulińskiego, jest obiektem w trakcie etapowego realizowania inwestycji. W tym roku przystąpimy do II etapu budowy, w ramach którego powstanie całe zaplecze Centrum, w tym także zaplecze lodowiska łącznie z wypożyczalnią łyżew. Samo lodowisko zostało wykonane w ubiegłym roku, jeszcze w ramach I etapu, i uznaliśmy, że już w pierwszym sezonie powinno zostać oddane do użytku dla naszych mieszkańców, mimo, że jak sam Pan zauważył nie było jeszcze zaplecza związanego z jego obsługą.
Odpowiadając na pytanie dotyczące nieruchomości \”Dwór Polski\” położonej we wsi Pęcice, wyjaśniam, że jest to nieruchomość stanowiąca własność Skarbu Państwa, którą od marca 2006 r. administruje starosta. Na wydzierżawienie tego obiektu potrzebna jest zgoda Wojewody Mazowieckiego. O taką zgodę – po sporządzeniu wymaganych opracowań – wystąpiłam we wrześniu 2006 r. Niestety nie uzyskałam jeszcze odpowiedzi od Wojewody.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst