Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Pani Starosto,
Dobrze się stało że ulica Bolesława Prusa w Pruszkowie po tylu latach doczekała się generalnego remontu. Jednak zważywszy na fakt że jest ona jedną z głównych i najstarszych ulic w mieście nie można tego efektu uznać za zadowalający. Mianowicie:
1. Dlaczego wbrew wcześniejszym zapowiedziom latarnie nie zostały wymienione a liczne przewody nad ulicą nie zostały schowane pod ziemią?,
2. Dlaczego nie zostały zamontowane specjalne słupki które uniemożliwiałyby kierowcom parkować samochody poza wyznaczonymi do tego celu miejscami. Powoduje to że przejście w wielu miejscach jest ograniczone i już nic praktycznie nie pozostało po niedawno zasadzonych trawnikach?- Przecież taka sytuacja była do przewidzenia.
Pytania te kieruje do starostwa a nie władz miasta ponieważ mimo że miasto partycypowało w kosztach tej przebudowy, to z tego co się orientuję za projekt i realizację tej inwestycji odpowiada powiat.
Paweł

Odpowiedź:

Szanowny Panie Pawle,
Likwidacja starych linii energetycznych na ul.B.Prusa byłaby bardzo kosztowna i w chwili remontu niemożliwa do wykonania przez Powiat. Powiat nie jest w stanie przeznaczać własnych środków na poprawę infrastruktury, która należy do Zakładu Energetycznego.
Bez likwidacji slupów energetycznych na których obecnie znajduje się oświetlenie ulicy ustawienie kolejnych słupów oświetleniowych byłoby niecelowe oraz ograniczałoby i tak bardzo małą liczbę miejsc parkingowych na tej ulicy.
Jednocześnie informuję, że ustawienie słupków spowodowałoby utrudnienie w pracach pielęgnacyjnych zieleni i stwarzałoby niebezpieczeństwo ze względu na bliskie usytuowanie przy krawężniku.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst