Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Szanowna Pani!
Starostwo jest właścicielem przepięknego obiektu jakim jest położony we Wsi Komorów – Zalew Komorowski. W chwili obecnej ze względu na stan techniczny potrzebna jest rewitalizacja zbiornika. Dalsze opóżnianie remontu może grozić katastrofą budowlaną.
Może to truizm ale przecież woda, w którą niestety Polska a szczególnie nasz region jest bardzo ubogi jest stabilizatorem środowiska, jest podstawą wszelkiego życia. Co i kiedy Starostwo zamierza zrobić by poprawić pogarszający się z roku na rok stan zbiornika. Myślę, że prace te można wykonać w ramach większego projektu, który można sfinansować ze środków pochodzących z Unii Europejskiej. Poczujmy się naprawdę odpowiedzialni za ten \\\”skarb państwa\\\” czyli naszą publiczną własność. Korzystając z okazji składam serdeczne życzenia sympatycznych Świąt i pomyślności w Nowym 2007 Roku.
Z poważaniem
Tadeusz
(15 stycznia 2007 r.)
Pytanie:
Szanowna Pani!
Minął ponad miesiąc od czasu kiedy zachęcony propozycją z witryny starostwa zadałem pytania w interesujcej mnie sprawie. Ponieważ do chwili obecnej nie uzyskałem odpowiedzi, pozwalam sobie sprawę ponowić. Starostwo jest właścicielem położonego na terenie Wsi Komorów – Zalewu Komorowskiego. w chwili obecnej ze względu na stan techniczny konieczna jest rewitalizacja zbiornika. Dalsze opóżnianie remontu może grozić katastrofą budowlaną. Z informacji ministra środowiska wynika, że w ubogiej w wodę Polsce rejon podwarszawski ma najmniejszy jednostkowy zasób własny wód. Co i kiedy Starostwo zamierza zrobić by poprawić pogarszający się z roku na rok stan zbiornika i jego urządzeń.
Prace te można zfinansować ze środków Unii Europejskiej. Poczujmy się naprawdę odpowiedzialni za ten skarb Państwa czyli naszą publiczną własność. Woda jest nie tylko
stabilizatorem środowiska ale jest podstawą wszelkiego życia. Z poważaniem,
– Tadeusz Wieś Komorów
Tadeusz

Odpowiedź:

Szanowny Panie Tadeuszu,
Dziękuję serdecznie za życzenia i również życzę Panu dużo zdrowia oraz szczęścia i sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym w Nowym 2007 Roku.
Jednocześnie informuję, że administratorem Zalewu Komorowskiego nie jest powiat, lecz miejscowy samorząd gminny i Pana pytanie przesłałam do Wójta Gminy Michałowice.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst