Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Bardzo dokuczają nam TIR-y jeżdżące ciągiem ulic Jesionowa-Polna-Targowa-Pruszkowska w Michałowicach, Opaczy i Raszynie. Ograniczenie 3,5t znajduje sie tylko przy wjeździe w Jesionową od strony Al. Jerozolimskich. Wjeżdżając od strony Al. Krakowskiej w ul. Krótką i Godebskiego do Pruszkowskiej nie znajdziemy żadnego znaku ograniczającego wielkość samochodów. Przy skręcie z Al. Krakowskiej bezpośrednio w Pruszkowską jest ograniczenie do 5t. Prosimy o wprowadzenie i ujednolicenie znaków. Może wtedy policja będzie miała podstawę do wymierzania mandatów jeśli zechce to kontrolować. Pozdrawiam
anna woźniczko, Opacz Kolonia

Odpowiedź:

Szanowna Pani Anno,
W odpowiedzi na Pani pytanie informuję, że kilkakrotnie zwracaliśmy się do Komisariatu Policji w Pruszkowie o objęcie szczególnym nadzorem drogi powiatowej Nr 3113W Michałowice-Raszyn odnośnie łamania przepisów ruchu drogowego przez kierowców w zakresie ograniczenia tonażu do 3,5 t.
Obecnie jesteśmy w trakcie wykonywania dokumentacji na przebudowę drogi, w skład której wchodzi wykonanie projektu stałej organizacji ruchu. Oznakowanie zostanie wymienione podczas jej przebudowy, która zgodnie z Wieloletnim Planem Inwestycyjnym planowana jest na lata 2007-2008.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst