Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

W pażdzierniku 2005 zwróciłam się do Starostwa w sprawie poprawienia bezpieczeństwa i możliwości normalnego uzytkowania ul. Polnej (Michałowice, Opacz) przez mieszkańców tej ulicy oraz ulic do niej przylegających. Moja prośba dotyczy:
1. Braku przejścia dla pieszych przez ulicę Polną, na odcinku w pobliżu bardzo niebezpiecznego skrzyżowania 3 dróg: ul.Plonej, ul. Parkowej, 3-go Maja. Ulice Parkowa i 3-go Maja to ulice którymi dzieci wracaja ze szkoły!
2. Braku znaku drogowego informującego kierowców jadących ul. Polną o istnieniu ulic dochodzacych do ul. Polnej (ulice Jasna, Mokra i Łąkowa)
3. Braku podwójnej ciągłej lini na ulicy Polnej w miejscach wlotu ulic Jasna, Mokra i Łąkowa,
4. Braku znaku Zakaz wyprzedzania na odcinku gdzie jest tak wiele skrzyżowań.
Otrzymałam odpowiedź cytuję: /\”ustawienie znaków zakazu wyprzedzania może nastąpić po wykonaniu nowej organizacji ruchu i zaopiniowaniu jej przez Komendę Powiatową Policji w Pruszkowie\\\”. Ta sytuacja pozostaje nie zmieniona od 10.2005. Czy ta dowcipna odpowiedź urzednika oznacza że to ja mam prosić Komendę Policji w tej sprawie? Na czym to polega nowa organizacja ruchu umożliwiająca postawienie zakazu wyprzedzania i wymalowaniu podwójnej ciągłej linii na jezdni na odcinku 400-500 metrów oraz ustanowienia przejścia dla pieszych? Cyba nie chodzi o budowę obwodnicy Michałowic? Ile wypadków ma się wydarzyć z powodu samochodów wyprzedzających się zaraz po wejściu w skrzyżowanie ulicy polnej z Raszyńską aby takie proste działania były możliwe. Ciekawa jestem czy to jest bardzo zabawny widok kiedy piesi w tym szkolne dzieci starają się przebiec pomiędzy pędzącymi i wymijającymi się samochodami, albo mieszkańcy i tak okropnie kiepskich ulic Jasnej, Mokrej i Łąkowej starają się wyjechać z domu aby dotrzeć do pracy że władze Starostwa bardziej dbają o komfort przejeżdżających przez Gminę Michałowice niż o dobro jego mieszkańców.
Anna Kraft

Odpowiedź:

Szanowna Pani,
Zgodnie z Wieloletnim Planem Inwestycyjnym ulice Jesionowa, Polna, Targowa oraz Pruszkowska planowane są do przebudowy w latach 2007-2008. W trakcie przebudowy wyznaczone zostaną nowe przejścia dla pieszych, a w miejscu niebezpiecznych skrzyżowań zostaną wykonane wyniesienia, w celu poprawy bezpiecznego przejścia przez jezdnię dla pieszych oraz spowolnienia ruchu.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst