Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Witam Panią.
Moje pytanie dotyczy nowowyremontownej ul. Powstańców Warszawy (Pęcice-Reguły). Według obowiązujących znaków droga jest zasadniczo przeznaczona dla samochodów o masie dopuszczalnej 3,5 t. W chwili obecnej obserwuję na niej wzmożony tranzytowy ruch zestawów drogowych TIR, czyli pojazdów na pewno nie spełniających ww wymagań. Piękny baner jaki wywiesił Powiat, po remoncie drogi w lecie, chyba zobowiązuje do dalszego dbania o stan drogi która nie wytrzyma dalszej eksploatacji przez ciężki tabor.
Remont drogi nie zwiększył przecież nośności drogi. Nie zmieniono podbudowy nawierzchni, a jedynie poprawiono jej aktualny stan. Trzymam kciuki za dalsze starania Powiatu o stan naszych dróg.
Pozdrowienia
Andrzej

Odpowiedź:

Szanowny Panie Andrzeju,
Kilkakrotnie zwracaliśmy się do Komisariatu Policji w Pruszkowie o objęcie nadzorem drogi
powiatowej Nr 3114W Reguły-Pęcice odnośnie łamania przepisów ruchu drogowego przez kierowców w zakresie ograniczenia tonażu do 3,5 t. Policja w miarę swoich możliwości organizuje okresowe kontrole dróg powiatowych na których istniej ograniczenie tonażu do 3,5 T.
Jednocześnie informuję, że część pojazdów ciężarowych może poruszać się w/w drogą ze względu na dojazd do swoich firm, znajdujących się na terenie Sokołowa i Pruszkowa.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst