Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Szanowna Pani, chciałbym na Pani ręce złożyć słowa uznania za dokonanie remontu drogi łączącej Pruszków z Regułami. Jest to na pewno ogromne ułatwienie w poruszaniu się pojazdami na tej trasie. Mimo słów uznania i radości jest tu również przysłowiowa łyżka dziegciu. Droga ta jest dopuszczona TYLKO dla ruchu pojazdów o łącznej masie do 3,5 tony, jednakże nagminnie zakaz ten jest łamany przez pojazdy ciężarowe, głownie ciągniki z
naczepami. Mam okazję bardzo często korzystać z tej drogi i za każdym razem mijam ciężarówki i tzw. TIR-y pędzące na złamanie karku. Mało tego, kilka razy byłem świadkiem sytuacji, gdy z komisariatu Policji w Regułach w stronę Pruszkowa jechał radiowóz tuż za ciągnikiem z naczepą. Oczywiście panowie policjanci udawali, że nic się nie dzieje. Ta sytuacja jest nagminna i uciążliwa dla pozostałych kierowców. Poza tym ruch kołowy pojazdów o masie pow. 3,5 przyczyni się do drastycznie szybkiego zniszczenia tejże nawierzchni. Sam pamiętam przypadek, gdy pewnego letniego popołudnia sołtys, bądź inna osoba reprezentująca władze naszego mikroregionu sama zablokowała ruch pojazdów na odcinku Al. Dwudziestolecia – przejazd kolejki WKD-Reguły.
Był to akt desperacji spowodowany brakiem egzekwowania odpowiednich przepisów. Bardzo proszę o odpowiednią reakcję na zaistniałą sytuację, oraz proszę o danie impulsu do działania odpowiedzialnym służbom (Policja szybciej coś zrobi po interwencji Starosty niż \\\”szarego\\\” obywatela).
Dziękuję i pozdrawiam.
Wojciech

Odpowiedź:

Szanowny Panie Wojciechu,
Odpowiadając na Pana pytanie informuję, że w sprawie łamania przepisów ruchu drogowego dotyczącego ograniczenia tonażu do 3,5 t, kilkakrotnie zwracałam się do Komisariatu Policji w Pruszkowie o objęcie szczególnym nadzorem dróg powiatowych.
Wspomagając Policję w ich działaniach wyposażamy naszą Powiatową Komendę Policji w dodatkowe samochody i fotorejestratory, które zostały przez Powiat zakupione i po zakończeniu formalności będą jeszcze w bieżącym roku przekazane Policji.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst