Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Szanowna Pani Starościno
moja Mama ma przyznaną grupę inwalidzką. Ponoć powiat udziela pomocy finansowej na zakup sprzętu rehabilitacyjnego (Pani wystąpienie na dożynkach powiatowych). Proszę o udzielenie informacji, gdzie się zwrócić w tej sprawie. Pozdrawiam serdecznie
Grażyna

Odpowiedź:

Szanowna Pani Grażyno,
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie działające w strukturze Powiatu Pruszkowskiego zajmuje się udzielaniem indywidualnej pomocy osobom niepełnosprawnym z orzeczoną grupą niepełnosprawności przy udziale środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w zakresie:
1. dofinansowania do czternastodniowych turnusów rehabilitacyjnych,
2. dofinansowania w zakresie likwidacji barier architektonicznych, technicznych i w komunikowaniu się według indywidualnych potrzeb,
3. dofinansowania środków ortopedycznych i pomocniczych, dofinansowanych również z Narodowego Funduszu Zdrowia,
4. dofinansowania zakupu sprzętu rehabilitacyjnego przy wskazaniu takiej potrzeby przez lekarza rehabilitanta lub specjalisty.
Szczegółowe informacje dotyczące powyższych dofinansowań udzielane są przez pracowników Zespołu Rehabilitacji Społecznej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie pod nr tel. 022 738 15 05.
Uprzejmie proszę o nawiązanie współpracy z Centrum Pomocy Rodzinie (Pruszków, ul. Drzymały 19/21) w sprawach, które będą przedmiotem Pani zainteresowania.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst